bugün

kendimi dahil ettiğim güruh.(#1105151)
otobüslerin üzerinde uyunmaması için özel olarak dizayn edilmiş koltuklarından muzdarip olmuş insandır.
yanındaki koltuğa "çene"* oturmuş insandır. allah kurtarsın denilesi bir durumdur.
uyuyamayan insandır. hele ki gündüz yolculuğu yapıyorsa, gözlerinin kapalı olduğu her an geçtiği yollar üzerindeki güzellikleri kaçıracağından endişelidir.
dilim kek ve çayı uykuya tercih etmiş insandır.
geçtiği yollarda ne var ne yok hepsini görmek isteyen insandır. durmadan etrafına bakar, farklı şeyler gördüğünde ise hafif bir tebessümle ona bakakalır. aynı insanın birde abaza olanı vardır, bunlarda otobüs bir şehre girdiğinde ve/veya otogarda durduğunda uyumazlar, etrafta kesilecek karı kız ararlar.
gündüz yolculuğu yapıyor olması kuvvetle muhtemel insandır. tarlaları, bağları, bahçeleri, küçük-büyük, güzel-çirkin binaları izlemeyi seven insandır. gece yolculuğu yapıyorsa da şehir ışıklarını yahut zifiri karanlığı seven insana dönüşebilir. hadi hiçbiri değil o zaman insomniac bir insandır.
otobüste zırıl zırıl ağlayan küçük bir çocuk ve/veya bebek yüzünden uyumayan insan da olabilir.
imrenilen insan tipidir. çelik gibi sinirleri olan bu insanlar yol boyunca bütün trafik işaretlerini, viyadükleri ezberlerler. bense her yolculuğun 15. dakikasında öte alemlere akıp, sonrasında tireyerek uyanıyorum. yanımda biri varsa, titrememin dinlediğim müzik nedeniyle olduğuna inandırmak için uyanınca da tiremeye devam ediyorum. bazen uyandığımda salyamın aktığı da oluyor. bunun için de şöyle bir yöntem buldum. salya aktığı zaman, yanımdakine dönüp;

- abi, 13 numarada oturana baksana tam bir afet diyeceğim.

"salyalı olmaktansa, sapık olmayı tercih ederim." r. boş
bu insanlar o kuş tüyü(!) yastığı, peluş ayısı ve puf puf battaniyesi ve yatağı olmadan uyuyamayan tiplerdir genellikle. herkes horul horul uyurken o birşeylerle uğraşıp hışır hışır hışırdarsa diğer yolcuları uyandırabilir. hatta okul gezilerinde otobüste gece yolculuk yaparken "ben uyuyamıyorum, siz de uyumayacaksınız" diyip nuri alçomsu bir edayla kahkaha attığını görebilirsiniz.***
En hassas duyguların insanıdır. Melankolik bir tarzı vardır. Yolu ve yolcuları yan gözle takip ederken düşüncelere dalan karakterdir.
yolculuk bitiminde ayılamayıp,valizi otobüste unutmaktan korkan tiplerdir.esenler terminalindeki düzensiz trafiği de düşünürsek,o uyku sersemliğiyle,başka bir otobüsün altında kalma ihtimali de yüksektir.bu yüzden uyumayan yolcu g.tü sağlama almış demektir.
Gündüz yolculuğunda etrafı izlemek gibisi yok.

Kesinlikle uyuyamam.
güncel Önemli Başlıklar