1. .
  yer verdiğimiz şahsın iki durak sonra inmesinden sonra yerine oturuveren zibidinin, dizlerini önündeki koltuğun arkasına dayayıp, arkasına yavşak bir biçimde dayandıktan sonra sinir sistemimizde ve bacak kaslarımızda oluşan gerginliktir.
  4 ... sıpa
 2. .
  -buyrun oturun...
  +bismillaahhh... *

  ulan sanki ben zorunluyum sana yer vermeye, insan bi teşekkür eder.
  ... filleri kurtaran adam
 3. .
  bir de otobüste yer vermemek için cama kayafı dayayıp gözleri yumarak 'ben uyuyorum, o yüzden yaşlı insanları göremiyorum, yoksa kesin yer veririm' düşünceleriyle çevreyi kandırmaya çalışan tip vardır. gözleri açıkken yakalananlar ise hafiften gözleri kısıp uzaklara anlam dolu gözlerle bakarak 'dalgınım ya hani, o yüzden şu an hiçbir şeyin farkında değilim, durumumdan dolayı yer veremeyebilirim, yoksa yani ben yer vermeyi çok severim' mesajı vermeye çalışırlar. kalabalıktan bir amcanın 'evladım şu teyzene bi yer ver otursun' şeklindeki talebi bütün bu uğraşların bir anda boşa çıkmasına neden olur. bari durumu toparlayayım düşüncesindeki mecburen yer veren vatandaş ise 'aa tabi ya ne demek.. gel teyzecim' diyerek (hani dalgınım ya göremiyorum işte! hehe)hafif bir kızarma belirtisi ile otobüsün en arkasına seyahat eder.
  ... melechesh
 4. .
  yer verdikten sonra etraftaki insanların "bakalım genç artislik yapacak mı" düşüncesiyle sizi inceden inceye süzmesinden kaynaklanabilecek gerginlik. yüz, göz pancar gibi olur. böylesine dikkat çekmekte pek bir stresli canım.
  ... imparatore
 5. .
  Belediye otobüslerindeki koltuk sayısı yeterli olmadığından, sosyal sorumluluk taşıyan gencin yaşadığı gerginliktir. Ulan niye koltukları az koyuyorsunuz otobüse, cimri misiniz? Yapın dört beş katlı otobüs herkes otursun, kimse yer verme meselesi yüzünden gerilip de depresyona bunalıma girmesin, allah allaaaaah... *
  ... kizilmaske