bugün

imaj kaygısının bir başka sonucu. bu eylemde kişi "hey bakın ben ne dinliyorum, bu kadar da şekil bir insanım" demek ister ve karşı cinsin dikkatini çekmeye çalışır.
ben buyum işte, bu tarz müzikten hoşlanıyorum, ben burdayım, benim bir tarzım var düşüncesi.
bu eylemi yapan insan, sağa sola ve karşı cinslerine "selam ederim" bakışları fırlatır.
belki de hayatı boyunca bir daha görmeyeceği insanları, belki de kar$ı cinsi etkilemeye çalı$an * insan hareketi.
yerine göre hayvanlıktır. belediye otobüslerinde bile kulaklarında kocaman kulaklıklarla insanlara linkin park dinleten şuursuzları gördüm ben.

ama insan bazen istemeden de sesin dozunu ayarlayamayabilir. zaten o insan farkında olmadan insanları bu şekilde rahatsız ediyorsa duyarlı! vatandaşlar tarafından nazikçe! uyarıldığı takdirde özür dileyip azaltacaktır müziğin sesini.
hele birde ritm tutup sağını solunu oynatıyorsa tadından yenmezdir.
kırılmaz bir odunla seyehat etme isteği uyandırır insanda.
daha çok taşradan gelmiş öğrencilerin davranışıdır.
(bkz: arabada ne dinlediğini belli etmek)gibi bir versiyonuda bulunan bu davranışın sebebi görgüsüzlük ve dikkat çekme isteği olmakla beraber bazende deşarj olma isteğidir.
(bkz: msn de ne diniliyorum özelliğini açan tipler)
(bkz: otobüste ne dinliyorum özelliğini açan insan)
normal bir şekilde müzik dinlenir iken etraftaki birileri belki merak etmiştir düşüncesiyle kısa bir süre için sesi sonuna kadar açma olayıdır. kişilerin merakları giderildikten sonra ses kısılır. böylece kişi otobüste iken ne dinlediğini belli eder.
güncel Önemli Başlıklar