1. 1.
  tahmini olarak 90'lı yıllar civarında bu ülkede otobüslerde sigara içilmekteydi. Sonra yasaklandı, geçiş dönemi biraz sancılı olmuştu hayal mayal hatırladığım kadarı ile ama
  kimse sigara içmediği için ölmez...
  ... ridvan neisteroy
 2. 2.
  (bkz: turkler e kultur soku)
  ... ridvan neisteroy
 3. 3.
  gelecekte sen bilmezsin ama belki deden bilir diye bahsedeceğimiz edeceğimiz yıllardır.
  ... disqualified
 4. 4.
  şimdide sigara yasağını savunan insanların bazılarının savunduğu yol. bak hede zamanında otobüslerde de yasaklandı şimdi herkez yasağa uyuyor. lan otobüsle bar, cafe, kııraathane, stad, sokağın ortası aynı şey mi.
  -1 ... sickthread
 5. 5.
  evet hatırlıyorum o yılları kimi içiçiler için eğlenceli olmakla birlikte kimileri içinse berbat bir durumdu.

  her koltuktan bir öksürük sesi yükselirdi. şimdi ki gibi değildi otobüsler havalandırma olanakları daha falzaydı. genelde yaşlı teyzeler burunlarını ve ağızlarını kapatırlardı, sigara dumanından rahatsız oldukları için. anneler küçük çocuklarını zehirden korumak için önlemler alırlardı.

  mesela bir de temizlik sorunları vardı bu otobüslerde. koltukların arkasında bulunan küllük diye adlandırdığımız bülüm izmaritlerle ve küllerle dolu olurdu. her seferden sonra temizlenmesi gerekirken temizlenmez ve kokusu heryeri sarardı. bu koku aslında o anda içilen sigara dumanından daha kötü olan bir kokuydu.

  unutmadan şunu da ekleyeyim. ben içmedim mi ? evet bende içtim. öğrenci servislerinde içiyorduk. onun tadı çok farklı oluyordu. halen içildiğini de görmüyor değilim. neyse burlara çok fazla girmeyeyim.

  neyse ki yasaklandı otobüslerde sigara içmek ve kurtulmuş olduk toplu taşımalarda ki zor durumlardan.
  1 ... sokaklambasi
 6. 6.
  otobüsün yanından geçerken içeridekilerin kimlik teşhisini yapamıyordun bütün otobüsler beyazdı.
  ... mynamex
 7. 7.
  40 kişinin aynı anda meşaleleri yaktığını düşünüyorum da ,herhal de otobüslere gaz maskesi ile biniliyordu.
  1 ... mukerrer