1. ?.
  tuhaf bir durumdur. aslında otobüse binmek amacıyla durakta bulunmaktasınızdır ancak otobüsler çok kalabalık geldiğinden yollar tıkalı olup da ayakta yemeyi gözünüz yemediğinden yaparsınız bu çılgın hamleyi çevredeki tuhafsayan bakışlara aldırmadan.
  1 ... ephedra
 2. 1.
  yorgunluk, hastalık, sıcak, soğuk, moral bozukluğu, aşk acısı, (örnekler dallnıp budaklandırılabilir) gibi nedenlerin de verdiği gazla uzun süre beklemeye dayanamayan bünyenin bir isyan eylemidir.
  -1 ... frejya1st
 3. 2.
  otobüs durağındaki diğer insanların:''efendiiii efendiiiii! kendine gel, bizde de para olsun biz de binerdik..'' tepkileriyle karşılaşılma olasılığı fazla olan hareket.
  1 -1 ... kutupsal form
 4. 3.
  parası olan için tercih edilmesi pek yadırganmayacak bi durumdur(özellikle istanbulda) . trafiğin derdi falan , otobüsün pis kokuları vs derken para hariç herşey taksinin lehindedir. ama yok ben bi macera yaşamak istiyorum derseniz , otobüs durağından otobüse binmek mantıklıdır aslında.
  ... rabbit
 5. 4.
  acele bir yere yetişmesi gereken birinin otobüsten umudunu kesmesinin ardından son bir çareyle yaptığı iştir...
  1 ... birdy
 6. 5.
  uzun süre bekledikten sonra otobüsün gelmemesi üzerine durakta bekleyen birkaç müttefik daha bularak taksi-dolmuş yapmak.
  1 ... viceversa
 7. 6.
  (bkz: anarşi kokan hareketler bunlar)
  -1 ... kutupsal form
 8. 7.
  (bkz: sağ gösterip sol vurmak)
  2 ... balsikeste baysungur
 9. 8.
  taksiye binen zat-ın, bir süre sol kulağının kızarık kalacağı kesin olan olaydır.

  Faillerini bulmak ise, o zat için dönüpte duraktakilere bakmak kadar kolay bir iştir.
  -1 ... blindguardian
 10. 9.
  BU eylemi sosyal-ekonomik sınıfını *belli etmek amacıyla kullananlar olduğu kaçınılmazdır.bu şahsın elinde kesinlikle elinde bir nesne vardır kesinlikle çanta, ajanda vs vs* *
  1 -1 ... burajk