1. 1.
    -kapat o telefonu. kaza yapıcez.
    -ay ay ay. çok hızlı sürüyo. kaza yapıcez.
    -ay ay ay. ezdin köpeği.
    -ben incem. ay ay ay geçtin geçtin. allah belanı vermesin.
    -ay ay ay. incem kapı açılmadı.
    (bkz: oeh dedirten teyzeler)
    5 -2 ... thedewil
  2. 2.
    bu teyzelerin bazılarıyla kesinlikle sohbet edilmemelidir. yüksek sesle sordukları ahiret sorularıyla sizi otobüsteki diğer insanların maskarası haline getirebilirler.
    2 ... optio
  3. 3.
    beni benden alıp, geçmişe götüren bir başlıktır bu. istanbuldasınız, günlerden salı, * kadiköyden, bostancı tarafına giden herhangi bir otobüse bindiniz. ve kalabalık bir otobüste oturuyorsunuz. tanananaaaam, hayatınızın hatası. hemen elinde pazar torbalarıyla tepenize gelir, göz bebeğinizi yercesine bakar, bakar, bakar, offlar pofflar, yanındakilere gençlerin ne kdr saygısız olduğunu anlatır. o da kesmezse, şöfeer her fren yaptıkça size çarpar, ittirir kaktırır, sizi bezdirir. o da mı olmadı, alır poşetleri kucağınıza koyar. delirtir, "illallaaah be kadın" dedirtir. yer verirsiniz, yaranamassınız gene de.. . * - *
    ... jynxcello
  4. 4.
    insani dellendirmede birebir teyzeler.

bir keresinde önümde oturan bir teyze ile aramizda gecen dialog:

-bir ögrenci uzatabilir misin teyze?
    +kazik gibi herifsin kalkip kendin uzatsana genc adamsin!
    -(dumur + yusuf yusuf mode)
    3 ... kopush
  5. 5.
    (bkz: oturan genci kaldırmak için yalvaran gözlerle bakmak)
    1 ... sen baa mi dikleniyon
  6. 6.
    eğer oturuyorsanız kalkıp ona yer vermeniz için akılalmaz oyunlar sergileyen, gerekirse otobüs dururken bile üstünüze düşme potansiyeli yüksek olan teyzelerdir, gerçekten uyuyor olsanız bile bu sizi onların gözünde masum yapmaz.
    1 ... heycjcalhadiparcami
  7. 7.
    dersten dönüyorum yorgunum ama teyzeninde hali berbat. hastanedeki duraktan binmiş bir de. acıyorum yer veriyorum. teyze otururkren şu cümleyi sarfediyor:
    - şuna bak her tarafına delik açmış. tövbe tövbe. *
    cevap verme gereği bile duymuyorum.daha sonra teyzenin yanındaki kalkıyor ben oturuyorum. kulaklıkları takıyorum. daha şarkı başlamadan teyzeden gelen cümle:
    -kıs şunun sesini.
    bir de bağırıyor kadın yaa.ee benimde tepem atıyor kendime zor hakim oluyorum yaşlı diyip geçiyorum ama bir daha başıma gelirse ne yaparım bilemiyorum.
    2 ... posttenebraslux
  8. 8.
    kızının kıçındaki eteğe bakmadan taktığınız yüzüğe kafayı takan teyzelerdir. allah etrafındakilere sabır versindir.
    2 ... freedean
  9. 9.
    bir de hem yaşlı hem de kokoş teyzeler vardır. güne falan giderler ya da dönerler. son derece süslüdürler. otobüse binince yorgunum yaşlıyım triplerine girerler. * sormak istiyorum kendilerine: eğer günden dönüyorsa "dedikodu yaparken mi yoruldun teyzeciğim?"
    ya da eğer güne gidiyorsa "süslenirken mi yoruldun teyzeciğim?"
    -1 ... posttenebraslux
  10. 10.
    trendeki yaşlı teyzeler ile kan bağları olması muhtemeldir.
    ... hyperion