1. 1.
    dolu otobüste teyzelerin bana yer ver bakışından kurtulmanın en kestirme yoludur.gerçi bazı yüzsüzler vardır ki yanlışlıkla çarparmış gibi yapıp adamı uyandırırlar ve eğer o bakışa tutulursan ipe ipe yer vermek zorunda kalınılır.*
    (bkz: otobüste teyzelerin bana yer ver bakışı)
    3 -1 ... akrep
  2. 2.
    yandakiyle konuşmamak için iyi bir yöntem. uyku tutmuyorsa hostun ikram ettiklerini başı sağa sola, aşağı yukarı sallayarak yanıt verip dilsiz numarası yapmak da bir diğer yöntemdir.
    3 ... kassandra
  3. 3.
    -insanların işten döndüğü saatte gezmeden dönen yaşlı amca ve teyzelerden korunmak için başvurdukları yöntem.
    ... saturn
  4. 4.
    kaptırıp harbiden uyuyan ve duragı geçen modeli de vardır muhakkak.
    3 ... hayrola genc
  5. 5.
    yer vermemek için kendini şartlandıranların en iyi yöntemidir. diğer yöntem ise potansiyel yer verilecek kimse ile göz temasından kaçınmak ve sinirli görünmektir.
    1 ... volkanat
  6. 6.
    normalden fazla yer kaplayıp rahat oturabilmek için yapılması muhtemeldir. yandaki kişinin uyanıp sinirlenme ihtimalini düşünen kişi mecburen dar alana oturur ve o kişiyi rahatsız edemez. *
    ... kermitiye
  7. 7.
    hamilelere, yaşlılara ve gazilere yer vermemenin en güzel yoludur.
    -2 ... sarp
  8. 8.
    baskalarına yer vermemek icin yapılan bencilce hareket.Arada bir caktırmadan bir goz acılır ve durum kontrol edilir eger otobus boşalmaya baslamışsa rahatlıkla gozler acılabilir.
    3 ... avadakedavra
  9. 9.
    (bkz: ne diyem mahmut mu diyem)
    -2 ... sarp
  10. 10.
    +hacı iyi bugun otobus tenha.
    -hay diline osurayım cenabet agız.duraga bak!
    +müdür arkadayız nasılsa dolmaz buraya kadar.
    -sus gaspet teyze kesti bizi geliyo koy kafayı omzuma hemen bende sana
    *genç olucaklar bide tüüüh size vatanı bunlar mı kurtaracak görüyosun dimi evladım hastayımda.
    +- aaa (tüh) teyzem gel sen boyle ayakta kalma görmedik kusura bakma.
    *aferin sagolun delikanlılar sizin gibi gençler çoğalmalı
    +ya ya az önce sıctın agzımıza otobüse rezil olduk.hadi lan inelim dövck gibi bakıyolar.
    ... coffin