1. 0.
    kimse kimseye yer vermek zorunda değil ayrıca bunun nedeni yaşlıların istismar etmesinden dolayıdır.
    3 ... serbetci ulvi
  2. 1.
    kişi yer vermek zorunda değildir ama yaşlı adam veya herhangi bir kişi zor durumdaysa, haline acıyıp yer verebilir. kendi vicdadına kalmış ama bence görgü olarak verinmelidir.
    2 ... buyur abisi
  3. 2.
    benimdir. yeri geliyor sabah sekizden öğlen on ikiye kadar ayakta kalıp, yarım saat yemek için oturup tekrar öğleden sonra üçe kadar ayakta dikildiğim oluyor.
    hatta öyle ki tansiyonum düşüp bayıldığım da oluyor.
    kusura bakmayın, günden dönen teyzelere, 60 yaş üstü bedava diye ekmek almaya otobüsle giden amcalara yer veremeyeceğim.

edit. ayrıca gerçekten yaşlı olup o otobüste ayakta kalan olmaz.
    5 ... wendy vermeer
  4. 3.
    benimdir. gurur duyuyorum hatta. anlatayım.

ankara'da 65 yaş üstü yaşlılar ego otobüslerine bedava biner. başka kentlerde bu var mı bilmiyorum.
    yalnız bu öyle böyle bir biniş değildir. sabah, öğle, akşam, bütün ego otobüslerinde oturacak yerlerde sadece ve sadece yaşlılar oturur. yetişkin bir ankaralının otobüste oturacak yer bulabilmesi ayda 3-4 kere anca olur, şanslıysa tabii. bu iş o kadar çığırından çıkmıştır ki, artık ankara'da gençler yaşlılara değil, ''daha az'' yaşlı olanlar 'daha çok'' yaşlı olanlara yer verir. neden mi hepsi yaşlı? sadece gezmek için. ekmek almaya ulus'a kızılay'a gitsinler diye. sen tüm gün deli gibi yorul ama otobüste 1 koltukta bile yaşlılardan yer bulama.

otobüste şans eseri yer bulup oturduğum zaman yaşlıların kınayıcı bakışları çok hoşuma gidiyor.
    1 -1 ... tomris hatun
  5. 4.
    Günlere gidip çatır çatır halay çeken teyzeler bi' zahmet yarım saat de ayakta çeksin yolu.
    ... sivaslibela
  6. 5.
    ben değilimdir ama bazen cidden olasım geliyor. tamam yaşlıdır anlarım ama o kadar boş yer varken gelip de seni kaldırmak ne demek kardeşim. onlar yüzünden otobüs bomboş olsa bile artık ayakta bekliyorum rahat rahat gitsin gelsinler..
    ... deathofsouls
  7. 6.
    bazen gençler bana vermeye kalkıyor, zorla oturtuyorum, daha ölmedik dur bakalım, elimize baston alalım o zaman diyorum.
    gerçekten hasta olduğum bir kaç istisnada ise gözümün içine bakan yaşlılara yer veremedim, çünkü kalksam bayılacaktım, kimse kusura kalmasın.
    2 ... deepsees