1. 1.
  o guzelim mercedes otobuslerde, muhendisler oturmus bu olaya cozum bulmus ama bizim balta iett hala otobuslere telefonla konusmak yasak cikartmalari yapistiriyor. sonra bizim isguzar millet de basliyor "kardesim kapa telefonu bu otobus beyinli, kac kez bu yuzden bozuldu otobus"demeye. halbuki yalandir. zira otobuslerin orta noktasinda ancak 220 kisi ayni anda cep telefonu ile konusursa bir sorun ortaya cikabilir. cikabilir diyorum o da kesin degil. dolayisiyla boyle bir bozulma nşa'da mumkun gozukmemektedir. bizim iett otobuste insanlar birbirlerini rahatsiz etmesin diye asmistir o uyariyi ama millet de balta olunca ortaya boyle bir sonuc cikiyor iste.
  3 ... ayseciginalpellayadoyduguan
 2. 2.
  kocaman işaretlerle yasak olduğu belli edilen cep telefonu ile konuşma eylemini gerçekleştiren ve bunun üstüne ikazlara kulak asmayan kişiye yapılması müstahak davranış.
  -2 ... ihan et
 3. 3.
  arkadaşımın dayısının başına şöyle bi olay gelmiş :*

  bir gün otobüste seyahat halindeyken, bayın telefonu çalıyor, telefon çok acil açması lazım, mecburen açıyor ve konuşmaya başlıyor. tam o sırada bunu gören otobüs şoförü otobüsü durdurarak "otobüs durdu bu bey yüzünden, otobüsü bozdu cep telefonu" diyor ve ardından bütün otobüs bu baya tabiri caizse "dalıyor".
  2 ... faati
 4. 4.
  çoğunlukla izmir de bağnazca yapılan hadisedir,
  zira bırakın son teknoloji otobüsleri neredeyse buharlı teknolojiyle yol aldığına kanaat getirilen otobüslerde dahi aynı tepkime mevcuttur...

  (bkz: allah akıl fikir versin)
  1 ... balyancho