1. ?.
  sehirler arası yolculuklarda sırf koridor tarafına oturmamak adına 1 hafta önceden rezervasyon yaptırılmasıdır. bu kişilerin uyurken, servis yapan muavine kafa atma gibi garip korkuları wardır. yanına oturan akıllı yaşlı teyzelerin cam kenarını vermemek için 15 dk önce gelip tüm eşyalarını yerleştirmiş olmasına aldırmadan hepsini itinayla kaldırtıp yerine geçebilen bir insan çeşididir. (bkz: bende onlardan biriyim)
  ... fozgeg
 2. ?.
  koridor tarafında oturulduğunda mide bulantısı yaratıyorsa değil 1 hafta, aylar öncesinden bile rezervasyon yaptırabilen insanların hastalığı. *
  1 ... kutupsal form
 3. ?.
  Bu ınsanlar her turlu zorluğa gögüs gererek o bileti ele gecirmis olsa bile otobüs hareket ettikten yarım saat sonra agızlarının kenarlarından vücut sıvıları akmaya baslar, alınları camın soguklugu sebebıyle kızarır, baska bir otobüs yolculugunda yıne cam kenarına oturma rüyasını görerek yolculuklarını sürdürürler..
  ... metalbros
 4. ?.
  bütün bir yolu malak gibi izlemeye meraklı kişilerin takıntısı.
  1 ... jikase
 5. ?.
  genellikle rahat uyumak için tercih edilen koltuktur. kısa mesafelerde koridorda oturmanın çok fazla bir sakıncası yoktur fakat 24 saatlik bir otobus yolcuğunuda tercih edilmesi en makbul yerin cam kenarı olduğu bir gerçektir. kitap okumak, uyumak, dışarıyı izlemek bu koltuklarda oturanlar için daha bir keyifli daha bir rahattır.
  ... vend avesta
 6. 1.
  spesifik olmayan hali için;
  (bkz: toplu tasima araclarinda cam kenarini kapma telasesi)
  2 ... cikarinbeniburdan
 7. 2.
  otobüsteki koridorda cam kenarı için düello yapanları dahi mevcuttur. kazanan otobüs firmasıdır.
  ... cennetten kovulan
 8. 3.
  yol uzun olduğu için, ve otobüste zaman çabuk geçmediği için bir nevi meşgale olsun diye dışarı bakmak için yapılan olaydır. bende yapıyorum evet. bende hastayım.
  ... istanbul icin efkar vakti