1. 1.
    bazıları oldukça ince fikirli olan yaşlılardır.
    Zira elimdeki kitaba dalmış olmamdan mütevellit sonradan farkettiğim başımdaki yaşlı amcaya yer vermek için ayağa kalktığımda en azından bir kişi boş boş gitsin diyerek kitabımı okumaya devam etmemi istediğini söyleyemiş beni tekrar zorla yerime oturtmuştur. böyle yaşlılar da var bu memlekette.

Kaldı ki olmasa bile oraya her durumda oturmayı hak eden yaşlılardır.

Empati kurmasını bilen ve vicdanı olan her insan için yer vermek eziyet değil keyif olmalıdır.
    4 ... alanika
  2. 2.
    Agizlarindan cigerlerinden gelen ince keskin koku hissedilen, mesai saatlerinde, sabahin korunde, ne gezip duruyon, mahallende gezsene diyesi gelinen, eli opulesi , bas tacimiz insanlardir.
    ... gedikpasa
  3. 3.
    içinden "kalk ulan anuna koduğum" diyen yaşlılardır. e kalkmak lazım.
    ... im schizophrenic
  4. 4.
    Bizden büyüklere yer vermek gerekir. tabi iyidir hoştur da böylelerine denk gelince de inadına daha çok beklersin diyesi gelir insanın.
    ... al ay1
  5. 5.
    genellikle altın gününden gelen teyzelerden oluşurlar. onun dışındakilere yer vermemek olmaz ayıptır.*
    ... shadowassasin
  6. 6.
    (bkz: otobüste insanın başında bekleyen yaşlılar)
    (bkz: sözlük formatı)
    ... kapooo
  7. 7.
    öküz gibi yayılıp oturmak yerine yer versen beklemek zorunda olmuyacak yaşlılardır.
    ... ettoman
  8. 8.
    Eğerki başınızda bekleyen yaşlılarla ankara belediye otobüslerinden birinde karşılaşılıyorsa ve otobüs efradının yaş ortalaması 60 üzeriyse bilinki taşıtta çoğunlukla ücretsiz taşıma kartı bulunan yaşlılar mevcuttur. bu yaşlı amca veya teyzeler market alışverişlerini ve bilimum lüzumsuz işlerini bu kartla görmekte ve nasıl olsa bedava düşüncesiyle yaşamlarını idame ettirecek her türlü temel ihtiyaçlarının ibade ve iaşelerini de bu kart yordamıyla gidermektedirler.
    1 ... the legend
  9. 9.
    babamdır. bugün ondan önce otobüse bindim ve kalabalık otobüsteki tek boş koltuğa oturdum. sonra da istersen gel otur dedim ve işte o anda ibretlik ayar geldi '' sen yaşlısın, sen otur''.
    2 ... bik bik
  10. 10.
    hala aklımı kurcalayan konu yer versem mi vermesem mi, her iki tarafın haklı sebepleri var, en iyisi hiç oturmamak.
    ... yedinci his