1. 1.
  hadisenin sonucunda binilecek otobusun yolculari sigara kokusundan dolayi cilgin kisiye saldirabilir.zira cilgin arkadasimizin agzindan buhar buhar sigara kokusu yayilmaktadir.
  1 ... posion
 2. 2.
  bu eylemi gerçekleştiren kişiler, sigaradan maksimum yararlanma düşüncesinde olan kişilerdir; sırf bu son fırt uğruna, otobüse binmeden hemen önce, kapının önünde biriken insanların hepsinin otobüse binmesini bekler..herkes bindikten sonra deruni bir nefes asılır sigaradan, sonra da kesif bir izmarit kokusu eşliğinde otobüse arz-ı endam eyler.

  otobüs durakları civarında görülen yarısı içilmiş izmariterin büyük bölümü, bu işlemi yapan kişilerin ürünüdür diye düşünmüşümdür hep..
  2 ... timsah
 3. 3.
  başlığa konu olmuş eylem sahibi kişinin çektiği fırtı dışarı üfleyen insanımsıları olduğu gibi bir de o fırtı tüm nefesiyle çekerek içeri üfleyen hayvanımsıları vardır.

  Otobüs, minibüs veya diğer toplu taşıma araçlarında ki cemaat tarafından kafası minbere çarpılmak suretiyle katli vaciptir efendim.

  (bkz: Uludağ sözlük müftülüğü)
  -2 ... blindguardian
 4. 4.
  sigara sağlığa zararlıdır uyarımızla kanunun gerektirdiği yükümlülüğümüzü yerine getirdikten sonra, tanımımıza da yapalım. sigara, puro gibi tütünlü maddelerin içimi sırasında, gelen otobüse binmek isteyen kişinin can havliyle ciğerlerine nikotin, zifir ve karbonmonoksit alması eylemidir.

  sigara nefesini içeri vererek giren kişi, günlerdir yıkanamayıp ya da yıkanmayıp otobüse binen insandan farksızdır. haa o adam zaten terbiyesiz ahlaksız diyorsak o zaman çevremize saygı yaşadığımız ortama dikkat derim.
  2 -1 ... tankut kabza
 5. 5.
  ne kadar fırtlasam o kadar kardayım bilincidir.
  1 ... mor2642
 6. 6.
  izmarit avcısı çocukların yüzünü güldüren hareket...
  1 ... monsey
 7. 7.
  (bkz: firt cekmek)
  ... dabaddah
 8. 8.
  geçenlerde şahit oldugum bir amca tarafından yapılmış hareket.
  herşey normal seyrediyordu, otobüs geldi, amca derin bir fırt çekti ve bindi otobüse.
  şansa yanyana oturmuşuz.
  ara ara sigara kokusu geliyor burnuma, az biraz da duman.
  lan dedim noluyor.
  meger amca depolamış cigere dumanı, 25 saniyede bir tahliye ediyor azar azar.
  inecegi yere kadar ufaktan verdi dumanı herif.
  dedim amca illüzyonistmisin?
  cevap vermedi duman kaçar diye.
  1 ... sozlugesozlukdiyenyazar
 9. 9.
  (bkz: akbil niyetine izmarit basmak)
  ... impayatoy
 10. 10.
  sigara ziyan olmasın diye sigara dumanını tüm gücünüzle ciğerlerinize çekmektir. bekle bekle otobüs gelmeyince bir sigara yakayım dersiniz, sigarayı yakar yakmaz da otobüs gelir. e böyle olunca bari yaktığımız sigaradan bir şey anlayalım diye çılgınca bir fırt çekersiniz ve otobüsünüze binersiniz. burda dikkat edilmesi gereken husus çekilen sigara dumanını otobüse binmeden önce üflemeniz gerektiğidir.

  (bkz: otobüs gelsin diye sigara yakmak)
  ... ogzi