1. 1.
  genellikle rahat olmayan otobüs koltuklarından, arkada ağlayan bebek sesinden yada şöförle muhabbet eden başka bir yolcu yüzünden uyuyamayan insandır.
  3 ... walktothestars
 2. 2.
  uyuyamayan insanların nedenleri:
  *uyuması için uzanma ihtiyacı duyması.
  *hiç ışık gelmesini istememsi.
  *hareketli bir aracın içinde olduğunu aklından çıkaramaması.
  *önceden kaza geçirmiş olması.
  3 ... andlee
 3. 3.
  *
  sürekli şöförü gözleyen, 10 saatlik yol boyunca mp3 player'ı açık olarak bulunduran kişidir.

  ha kamil koç demişken edit: (#1001767)
  1 ... kutupsal form
 4. 4.
  (bkz: kamil koç) *
  2 -2 ... no promise
 5. 5.
  uyursa sanki kaza olacak duygusunu hisseden kişidir. otobüsün sağ salim gideceği yere varmasını sağlayan onun bekçiliğidir. bu kişilerin uçak yolculuğu sırasında uçak bir yana meylettiği zaman ağırlığını diğer tarafa veren versiyonları da mevcuttur. böylece dengeyi sağladıklarını düşünüp, huzurlu olurlar. işte böyle bir şey...
  4 ... sophie
 6. 6.
  (bkz: bu benim lan)
  önde olsa da, ağlayan bebek falan olmasa da, saçma sapan bir arabesk müzik çalmasa da uyuyamayan insan olabilir. bilmez nedendir. memleketin yolunun az sürmesine şükretmektedir ve uzun otbüs yolculuklarından nefret etmektedir bu şahıs. katılmayı çok istediği bir geziye katılmaktan bile vazgeçebilmektedir bu şahıs, sırf uzun otobüs yolculuğundan nefret ettiği için.
  1 ... serbest radikal
 7. 7.
  öndeki adam horlar, bir taraftaki ayakkabılarını çıkarmıştır ayakları kokar, diğer yandaki osurur, arkadaki bebek ağlar... uyuyamamak işten bile değil.
  ... angelina
 8. 8.
  (bkz: mide hastası)
  ... cennetten kovulan
 9. 9.
  koltuklar cok rahatsız olur genelde 5 dk içiniz geçer uyandıgınızda boynunuzu hissetmezsiniz.
  ... bilinmiyor
 10. 10.
  çok sık otobüs yolculuğu yapan insandır. bu kişi uyusa bile tabir-i caizse kuş uykusunda uyur. dönüş sarsıntılarında uyanır. dinlenme tesisi, benzin istasyonu gibi yerlere girildiğine gözler faltaşı gibi açılır.
  ... paleface