1. 1.
    Her zamanki gibi sessizce ayakta bekliyordum. Köşeme sinmiş bir iki durak sonra ineceğim için durakları sayıyordum. Sabah herkes işe veya okula vs gittiği için kalabalık malum. Tutunacak yer olmadığı için kapının biraz önüne geçerek tutundum. Olay yeri metro buarada. Kızıl kıvırcık saçlı 40 yaşlarında bir kadın tabiri caizse oynak oynak hareketler yaparak tam dibimde dikildi. Daha durağa çok var ve hareket halindeyiz. Kadının gelişinden ve hareketlerinden bakışından anlamam gerekiyordu bir pisliğin sıçramak üzere bana geldiğini. Ama uykum vardı. Uğraşmak istemedim. Sabah sabah kadını boğazlamak ve hatta yumruklarımla bayıltmak istedim. imalı bakışlarını üzerime dikti ve kırvırtıp saçlarıyla oynayıp değişik hareketler yaptı. Bir pislik olduğu için bakmadım kafamı çevirdim. Sonra inecek misiniz diye sordu. Buarada diğer kapıların önü tamamen boş ve bende kapının ortasında değil biraz kenarındayım. Metro durunca kenara çekilip yol vereceğim tabiki. Hayır dedim. Kendinden emin tavırları ve hepinizden üstünüm duruşuyla tiki hareketler yaparak kapının önünü meşgul ediyorsun çekil dedi. Ölür müsün öldürür müsün sevgili kardeşlerim. Kadının hareketleri beni iki dakikada kanser etmeye yetti. Metro durunca çekileceğim metro hareket halinde farkındaysanız dedim. Nasıl anlatsam bilemedim çünkü öyle insanlardan asla olmadım. Öyle bir tavır hareket yaptı ki bir insan kendi basitliğini ucuzluğunu bu kadar belli edebilirdi. Kafasını çevirdi kulaklığını takarak yüz ifadesini tarif edemeyeceğim şekilde bir insana ait olamayacak şekilde iğrençleşti ve bana insan değilmişim, onun seviyesinde değilmişim muamelesi yaparak çekil çekil yaptı. Daha fazla anlatmak istemiyorum. Kendini rezil eden ucuzluk abidesi terbiyesiz hadsiz bir kadın olarak kendini belli etti. Allah böyle ruh hastalarını bizden uzak tutsun.
    8 -1 ... ayneen
  2. 2.
    Özellikle ise gidiş ve dönüş saatlerinde toplu taşıma kullananların sıkça tanık olduğu kavgalardır.

Bir kere kafama cam bardak yemekten saniyelerle kurtulmuştum. Toplumun her karışı ruh hastası dolu.
    3 -1 ... kotlin
  3. 3.
    Şunu da belirtmek isterim ki eğitim ailede başlar. Bu kadın eğitilememiş. insanlara karşı nasıl konuşması ve nasıl davranması gerektiğini bu yaşa geldiği halde öğrenememiş. Saçma sapan değmeyecek basit bir konu yüzünden insanların kalbini kıranlar kırılırlar inşallah. Bu kadın bir gün öyle bir kırılsın ki başkasını kıramasın.belki bu kadının çocukları da var böyle bir kadının çocuklarını düşünemiyorum yazık yazık. Son olarak etrafta manyak ruh hastası çok. Siz siz olun bu hasta ruhlu insanları kafaya takmayın. Umursamayın çünkü onlar yalnızlıklarında pisliklerinde boğulacaklardır.
    4 ... ayneen
  4. 4.
    bende baştan sona okudum bari bir yorum yazayım. allah yardımcın olsun.
    2 ... hayta38
  5. 5.
    Yaşlılar mesai gidiş gelişlerinde binerek metroya bilirkişi gibi şuraya kaysana gibi direktiflerde bulunduğu için evet kavga çıkmaktadır.

ineceğiniz için kapı kenarında durduğunuzu söylemenize rağmen ortaya geç diyen bir gerizekalıyla kavga etmeyip ne yapacaksın?
    2 -1 ... banasormabencahilim
  6. 6.
    Bak kardes ben onceden senden de kotuydum. Herkese iyilikler, kibarliklar, neseli gunaydinlar falan. Oyle olmuyor iste burasi turkiye. Uste cikmazsan altta kalirsin. Azarlayacaksin.

Ben ki istanbul havalimaninda bile carptigim herkese sorry diyen insan bu haldeyim, sen de gelirsin. Simdi otobus duraginda siraya girmeyenlere bagiriyorum siz insan degil misiniz hayatinizda sira mi gormediniz diye. Hemen tipis tipis siraya giriyorlar. Ya ama burasi izmir etraftakiler de beni destekliyor. Durup dururken dayak yeme simdi sen baska yerlerde yapip.
    8 ... deniz sacli kiz
  7. 7.
    biraz yaratıcı olun: farz edin ki metrobüste değil, uzay gemisindesiniz ve sizi sinir eden yaratıkları elektrik süpürgesiyle toplayacak olan uzak gemisi haşerat ekibi bir sonraki durakta sizi bekliyor...
    2 -1 ... monk of monkmountain
  8. 8.
    ruh hastaları her yerde olabilir, herkesin yetiştirilme tarzı ve dolayısıyla hayata bakış açısı farklı. elden bir şey gelmez. u m u r s a m a.
    1 ... regina george