1. 1.
  Yıllardan beri Sürekli sorguladığım olaydır. Ege Bölgesinden akdeniz bölgesine yaptığım tüm yolculukların hepsi akşam mı olur arkadaş....

  Artık yıldım. tüm otobüs firmalarını teker teker seferlerine baktım. Firmaların hepsi akşam çıkıyor. Gece yatmaya kalksan yatamıyorsun. Şöyle "dışarıyı seyrediğim" diye bakıyorsunuz sadece karanlık ve far ışıkları... Özellikle verdikleri ikram beni krize sokuyor. Nescafe 3'ü 1 arada isteyen dallamalar yok mu... ya arkadaş muavin kapalı alanda sıcak suyu koyduğu an ortalığa leş bir koku salıyor. Yemin ediyorum otobüste yaşadığım bu kokudan dolayı artık nescafe içmiyorum.

  Ne var şöyle sabah 8'de otobüs seferleri açsanızda akşam memleketimize geldiğimiz zaman mışıl mışıl yatsak. Yok abi illa tüm gece otobüste ayran gibi çalkaladıktan sonra sizi ulaştıracak.
  1 ... watiztiz
 2. 2.
  Uzun yolculuklar trafik ihtimali düşünülerek gece planlanır.
  ... merrick
 3. 3.
  Uzun yolculuklar trafik ihtimali düşünülerek gece plânlamaz; yolcular gece uyusunlar diye planlanır.
  1 ... barbarinho
 4. 4.
  peki hangisi ?
  ... watiztiz
 5. 5.
  ben de genellikle gündüz iyi uyuyup gece yolculuklarını tercih ederim. gideceğin yol 12 saatse, ki benim bazen17 saatlik yolculuklarım oluyodu, gündüz bi kere gittim öyle, o 17 saat oldu, 24-25 saat, benden başka şoför de yok, yamuldum resmen.

  yolda büyük şehir geçeceksen, mesela benim geçtiğim güzergahta paris vardı, akıllıyım ya, sabah 5 te yola çıktım, öğleden sonra 4 gibi paris trafiğine takıldım, gece saat 10 buçukta paris´ten çıkabildim, varacağım yere gece saat 11 de varıcam diye hesaplamıştım, öyle olmadı, ertesi gün sabah saat 5 buçukta vardım !! yamuldum resmen...

  o benim en uzun araba kullandığım olaydır, benim rekorumdur.

  büyük bi şehri- paris, ankara, istanbul, izmir, madrid, roma,berlin-...- gece saat 2 buçukla geçmekle öğleden sonra 4´te geçmek arasında büyük bir fark vardır.

  not-yanlış anlaşılma olmuş, ben otobüs kullanmıyorum, arabayla seyahat ediyorum, ama otobüs için geçerli olan trafik koşulları, arabalar için de geçerli. ben olayı trafik olarak aldım.
  1 ... paganviodio