bugün

kimse kimseye yer vermek zorunda değil ayrıca bunun nedeni yaşlıların istismar etmesinden dolayıdır.
kişi yer vermek zorunda değildir ama yaşlı adam veya herhangi bir kişi zor durumdaysa, haline acıyıp yer verebilir. kendi vicdadına kalmış ama bence görgü olarak verinmelidir.
benimdir. gurur duyuyorum hatta. anlatayım.

ankara'da 65 yaş üstü yaşlılar ego otobüslerine bedava biner. başka kentlerde bu var mı bilmiyorum.
yalnız bu öyle böyle bir biniş değildir. sabah, öğle, akşam, bütün ego otobüslerinde oturacak yerlerde sadece ve sadece yaşlılar oturur. yetişkin bir ankaralının otobüste oturacak yer bulabilmesi ayda 3-4 kere anca olur, şanslıysa tabii. bu iş o kadar çığırından çıkmıştır ki, artık ankara'da gençler yaşlılara değil, ''daha az'' yaşlı olanlar 'daha çok'' yaşlı olanlara yer verir. neden mi hepsi yaşlı? sadece gezmek için. ekmek almaya ulus'a kızılay'a gitsinler diye. sen tüm gün deli gibi yorul ama otobüste 1 koltukta bile yaşlılardan yer bulama.

otobüste şans eseri yer bulup oturduğum zaman yaşlıların kınayıcı bakışları çok hoşuma gidiyor.
bazen gençler bana vermeye kalkıyor, zorla oturtuyorum, daha ölmedik dur bakalım, elimize baston alalım o zaman diyorum.
gerçekten hasta olduğum bir kaç istisnada ise gözümün içine bakan yaşlılara yer veremedim, çünkü kalksam bayılacaktım, kimse kusura kalmasın.
güncel Önemli Başlıklar