bugün

En azından bizans domuzu degildir. Şimdi adam nasıl uyardı bilemiyorum fakat tehtid, saldırı, şiddet olmadığı sürece gayet normal. Bunu metrobüste,otobüste,toplu taşımada, sokakta yapmanın ne alemi var ? insanlar utanıyor olabilir, sizin gibi mezhebi genişlere göre normaldir ama yerli ve milli insanlara göre normal olmayabilir siz böyle yapıyorsunuz bilmem hangi gavur ülkede böyle yapıyolar diye normal olmak zorunda da değil kaldı ki normal de değil. Yani hayvan gibi bulduğun yerde cilveleşmenin, cinsel açlığını tatmin etmenin ne gereği var ? inersin gider evinde ne yapacaksan yaparsın bu kadar basit. Ayrıca saçma sapan sağdan soldan duyduğunuz tespit sıçmıklarıyla olayı savunmanız da hiç samimi değil.Yok adamın karısı sevmiyormuş yok kendi yapamıyormuş beraber misiniz lan adamla nerden biliyonuz hayret bir şey.*
laikliği destekleyen bir insanım.

ancak laiklik ulu orta yiyişmek değildir. ki artık en yobaz şehirlerde bile birkaç öpücüğe ve sarılmaya bir şey denmiyor. denemez de.

tepki görmek için çıkardıkları seslerinin herkese dek gitmesi gerekir. az çok anladınız.

kusura bakmayın orası toplumsal alan. eve gidemiyorsanız yapmayın, bu kadar net. sinemalar ile kafeleri kaybettik sıra metrobüste mi?

bu tipler yüzünden kafelerden soğudum. arkadan bir ergen ikili vıck vıck, önde ha keza. bir iki dakika olsa eyvallah, kalkana dek yanımdakinin sesini bastırıyor sesleri. dertleri birileri görüyor değil anne babaları görmesin. bir gün hepsini anne babasına yakalatıp amme hizmeti de vereceğim doğrudur.
Metrobüste öpüşene tepki gösteren bu dalkavuk çocuk tecavüzlerine yada kadın tacizlerine tepki gösteriyor mu hiç merak ediyorum açıkçası.
Halbuki kızı öpmek yerine, kızı dövseydi ses çıkarmazdı. Çünkü bir kadın şiddet görürken, yardıma muhtaç iken bakıp geçmek ahlaklarına ters değil. Ama mazallah öpüşen, sarılan çift görünce ahlakları hemen bozuluyor.

(bkz: çomar)
Derdi tasası sana mı düştü? Şeklinde bir soru yöneltmek istediğim yaratık.
insan özgür yapıya sahip sosyal bir canlıdır. Aksini iddia eden olursa çok afedersiniz ama siktir olup gitsin!

Sosyal olmanın getirdiği bir takım sorumluluklar, yazılıp çizilmeyen bir takım ahkamlar vardır. insansın, özgürsün evet, gidip kentin göbeğine öğlen saati ulu orta dışkılayabilir misin? Özgürsün ya hani? Bak güzel kardeşim; özgür olmaya herkes özgür ama "sınırsız özgürlük" olamaz. Neden olamaz? Çünkü senin sınırlarının bittiği yerde benim sınırlarım başlar.

Çok uzun zaman öncesinden bahsetmeyeceğim, şu söyleyeceklerim babaannem, anneannem'den hatırladıklarım: o dönemde alışveriş yapılan bir çok esnafta "gazete kağıdı ile paketlemek" normal karşılanırdı. Ve o insanlar evden herhangi bir alışverişe çıktıkları vakit "gazete kağıdında bir resim olur da insan içinde nasıl gezerim" düşüncesiyle evden alışveriş filesi olmadan çıkmazlardı. Biz ne ara bu kadar marjinal olduk?

Dünkü durum buydu, bugünse öpüşmenin hak olduğunu savunuyorsun, yakın gelecekte de sokak ortasında orgazm çığlıkları duyarsan, eşinle, çocuklarınla sokakta gezemez hâle gelirsen o vakit anlarsın vaktiyle hata ettiğini. düğün bitmiş olur tabi. Kınayı da götümüze yakarız artık.

Edit: imla.
iyi yapmıştır benim gözümde ulu orta yiyişen namussuzdur daha ağır kelimeler kullanmak istemiyorum.
Sonra neden siktir olup gitmek istiyorsun bu ülkeden? Git gide daha da geriliyoruz, cahilleşiyoruz. Yapılan yorumları okuyorum, metronun içindeki bağıran çomarın haricindeki insanlara bakıyorum.. Biz ne zaman bu kadar duyarsız ve kör cahil olduk inanılmaz. Adam vakıfta 7 yaşındaki çocugu düzüyor tık yok, masum bir öpüşme için ahlak masası kuracak kadar dellenebiliyor. Hepinizin amq, sahtekarlığınızı s.keyim, dininizi öpeyim. günaydın.
Burası Avrupa mı diyor ya, Avrupa'ya gidebilecek olsa sevinçten göbek atacak olan, nefesi her türlü açlık kokan çomardır.
Herkes tutturmuş masum bir öpücük diye ama benim izlediğim videoda öpüşme sahnesi yoktu, hatta öpüşen çift bile yoktu. Öncelikle masum öpücük dediğiniz yanaktan küçük bir buse kundurmaktır. Kabul edelim ki metrobüste ibrahim tatlıses'in, seda sayan'la öpüşme sahnesini canlandırmısşlarsa eğer herkes rahatsız olur.

Metrobüs bir toplu taşıma aracı olduğu için orada topluma uygun hareket etme zorunluluğumuz var. Nasıl ki toplu taşıma araçlarında osurmak ayıpsa, cinsel bölgelerinizi kurcalamak ayıpsa, çevrenizdeki insanlara rahatsız edici bakışlar atmak ayıpsa, aşırıya kaçacak şekilde öpüşmekte yanlıştır.
kemalist kafanın neticesi bu işte siz bu ülkede azınlık durumundasınız kemalistler bunun farkına er yada geç varacaksınız. ülke bir defa elinize geçti diye kendinizin sanmayın bu ülke Müslüman Türk milletinindir. alenen öpüşüp sevinirim diyen pezevenkler defolup gidebilir.
Cinsel münasebeti "aşk" kisvesi altında, toplu yerlerde göz önünde yaptığımız da hayvanlardan ne farkımız kalır? O gençlere tabiki kimsenin sert çıkma,şiddet uygulama hakkı yok ancak onların da toplumda, küçük kızların, eşlerin, yaşlıların, kadınların yanın da bu tür hareketlere hakları yok. O uyaran adam nasıl uyarmış bilmiyorum haberi okumadım bile. Umrumda da değil, burda önemli olan sözlükteki yanlış yorumlar. Bi insan onlarca kişinin önünde öpüşmekten utanmıyor olabilir ama bu ordaki insanların da utanmayacağı anlamına gelmez. insanı insan yapan zekası, duyguları, nezaketi ve hayasıdır sonuçta. Eğer uyaran adam zor kullanmadan yalnızca bunun uygun bi durum olmadığını söylemişse, doğru bir davranıştır.
Burasi musluman bir ulke. Allah bir ayip gorursen onu kulumun yuzune vurma buyuruyor.

nasil muslumansiniz lan siz.
çomar denilerek linç edilmeye çalışılan değerli bir kardeşimizdir. elin karısı toplum ve kamu düzenini bozacak hayasızca müstehcen davranışlar sergileyecek benim milletim de susacak öyle mi. bu millet artık bunları yutmaz bu millet uyandı sizin ahlaksızlıklarınızı bu millet kabul etmek zorunda değil bu ne rezillik toplu taşıma aracı ve toplu alan senin babanın malı değil kimse sizin zinanızı seyretmek zorunda değil gidin ulan evinize orada yapın ne bok yiyiyorsanız bu milletin ahlakını bozup sonrada bunu normalmiş gibi kabul ettiremezsiniz. bu millet bunları yutmaz.
Her katlederek aldığı ülkelerin kadınlarını kendisine ganimet olarak gören, çocuk istismarlarına tecavüzlere kadın şiddetine yeteri değeri ve tepkiyi göstermemiş bir toplumun yaptığı bir eylem. Öpüşmek her toprakda her toplumda pozitif karşılanır.
Götümün ahlak bekçisidir.

Hassiktir lan ordan, avrupalının kapısındaki köpek olamazsın bu zihniyet ve saygısızlıkla kaldı ki Avrupalı olasın. Sa na ne ? Bakmak istemiyorsan öbür tarafa dönebilirsin, hatta o metrobüsten inebilirsin. Hani bunu yönetecek beyin nerde.. anca böyle çemkirirsin.
bu çomarlardan kurtulmak mumkun mu evet peki ne yapmak gerekir diye sorarsanız önce bu çomarlar partisini seçimlerde alt etmek lazım chp hdp iyi parti falan bir olursa anca ama hdp diyince tüyleriniz diken diken olmasın onlar sizden daha çok birlik beraberliği istiyor.
otobüste dövülen kadın görse "aile meselesidir" diye karışmayacak olan çomardır.
Kendisinden tiksinsem de öpüşmenin yeri otobüs olmamalı. Ben sevgilimi yanağından bile öpmüyorum toplum içinde. Sonra böyle eğitimsiz kalitesiz çomarların dırdırını çekersiniz.
sinema, tiyatro salonları veya müzeler öpüşmek için daha ideal yerler tavsiyemdir. bir de bu arkadaşları dövmeyi bırakıp evin anahtarlarını delikanlıya verseydi bu abimiz Türkiye bir dakikalığına daha güzel bir yer olurdu.
Öpüşmenin masumca olup dlmadığı yargısı neye göre belirleniyor biri açıklasın lütfen.insanlar ilişkilerini yaşamakta özgürdür ama toplumsal ahlak normları vardır.

Bizim insanımız empati kurmaz.Sakızdır ağzımızda bizim empati herkes çiğner ama düzgünce çiğneyemez.

Otobüs gibi herkesin sıkış tıkış olduğu bir toplu taşıma aracında zaten gerginlik vardır hep ki öpüşme sesi bazen çiftleşen fillerin hortumlarından çıkan sesle aynı oluyor.Buda ortamda iğrenç vb bir durum çıkartıyor.

Evet şimdi tepki burda müdahale eden insanda toplanmış.Üslubu yanlış, hareketleri yanlış ve düşüncesinin çoğu tamamı demiyorum yanlış.

Git parkta öpüş git cafede öpüş git sinemada öpüş elleş her yer varken neden toplu taşıma aracı ve eminim ki öpüşme sesleri vıcık vıcık çıkıyordur.
öpüşmek masummuş da sevgi gösterisiymiş burdan yola çıkarak uluorta sevişmek de bir mahsur yok. özel şeyler başbaşa yaşanır .siz sokakta öpüşmeye başlarsanız o artık özel ve güzel olmak tan çıkar.sokakta da öpüşmeyiverin. sevgiyle bakışan, elele tutuşan çiftlere kimse birşey demiyor.herşeyi sokağa bir de o tıkış tıkış otöbüslere dökmeyin.
isteyen istediği ile öpüşsün, sevişsin umurumda bile değil ancak kendi özellerinde yapsınlar bunu, artık kimse öyle basit bir iki öpücüğe ses falan etmiyor orada ya cidden artık vıcık vıcık öpüşmeye başladılar da birisi tepki gösterdi ya da cidden çok abarttı çünkü olayın önünü bilemiyorum.

Ancak kamusal alanda bu tarz vıcık vıcık öpüşmek hiç normal bir şey değil. Gitsinler evinde istediğini yapsınlar ama özellikle de çocukların bulunduğu bir ortamda böyle davranmak yanlıştır.

Yapılacak şey ise gidip bağırmak yerine o kişiyi de rencide etmeden usulca yaklaşıp dudaklarına yapışmak pardon sessizce uyarmak olacaktır.
şimdi önce konuyu doğru düzgün açıklayalım.

2 adet genç metrobüste aşklarını minik minik öpüşmelerle birbirlerine gösteriyorlar,yani buradaki birkaç öküzün dediği gibi sevişiyorlardı,yiyişiyorlardı yok çocuk memesini sıkıyordu tadında fantezisel bir durum değil.

gel gelelim tepki veren doğal ortamından uzak çomar hayvanına. toplu taşımada cilveleşen bir çiftten rahatsız olmuş,avrupalı değilmiş ahlak bekçisiymiş.

şimdi bu öküze desek ki kardeşim al bu kızla sen seviş, nefes almadan içinden geçer.

ya da avrupa'da insan gibi bütün sosyal haklarını kullanarak yaşamak ister misin diye sorsak araç kullanmadan avrupa'ya gider ama mevzu türkiye gibi her türlü itliğin yobazlığın şerefsizliğin barbarlığın prim yaptığı hatta neredeyse alkışlandığı bir ükede yaşanınca az önce yukarıda belirttiğim öküz birden bire dünyanın en duyarlı namus bekçisi insan haline geldiğini düşünüyor.

ama biz o şerefsiz itin niyetini,zihniyetini tırnak ucundan saç teline kadar biliyoruz.

dindarlık kılıfı altında her türlü pisliği yapabilen bir partinin seçmeni kendisi.
uzun açıklamalara gerek yok. kıskanmıştır çekememiştir.