bugün

meslektaşlarından hiç kimseye yolcu bırakmamak için aşırı bir özen gösteren aç gözlü zihniyettir. insanlara saygısı olmaz bu zihniyetin.
dayak isteyen ve bir gün o dayağı ölesiye yiyecek zihinyettir. kardeşim 2 otobüs daha ekleyin şu hattınıza. hayvanlar gibi vergi veriyoruz. hayvanlar gibi yol parası veriyoruz. sonuç ne? kümes hayvanları gibi işimize gücümüze gidiyoruz. zorunuz ne lan sizin! zevkmi alıyorsunuz insanları sıkıştırmaktan! adam gibi iş yapın lan! paramı veriyorum hizmetimi alamıyorum arkadaş!.
4s kuralını benimseyen zihniyet tarafından seçilen zihniyettir.
hindistan daki tren yolculuğunu görmemiş insan tipidir.
ayrıcaa japonya da metro ya binen insanları da görmediği aşikardır.
her allahın günü kurs çıkışında karşılaştığım şoför zihniyetidir. bazen öyle dolar ki otobüs, erkekler erkeklere istemsiz (istemlisini bilemeyeceğim) fort bile yapabilir. şöföre edilen küfürler iç ses olarak kalır.

(bkz: baraj yolu kenan evren yüzzüncü yıl)
en güzel örneği için;

http://tinyurl.com/yzxfzjm
dolu olması gerçekten düşündürücü fakat, acil bir işim olduğunda sınav, ders ben zora düşerim. kaptanı veya muavini suçlamak mantıklı değildir böyle durumlar da mantıklı olan almalarıdır. Sorumlular eksik araç çalıştıran yetkililerdir.

(bkz: ben olsam böyle yapardım)
(bkz: 525)
hacettepe-beytepe arası egolar bunun en güzel örneğidir.
(bkz: 230)
o kadar kalabalığın içinde olmadığı halde sadece kendisinin görebildiği bir boşluktan söz eden zihniyettir. ayrıca öndekileri azarlar ilerleyelim diye, tepesine mi çıkacaz dersiniz, öledir aslında, çünkü o gördüğü boşluk da tavan ile yolcuların kafasının arasındaki boşluktur da ondan. *
zihniyetle alakasi olmayan laftir. milleti isine okuluna yetistirme cabasidir. hata tabiki de yeterli toplu ulasimi saglamamis belediyelerdedir.
yarım cm. ipe kırk düğüm atan zihniyettir.