1. 1.
  bir mühendis olarak söylemem gereken acı gerçektir. beyaz yakalılar bu elindeki motor yağını üstüpüye silerek konuşan oto tamircilerine acır gözle bakıyorlar ama bu adamlar bu beyaz yakalıların 1 ayda kazandığı parayı 2 günde kazanıyorlar.

  bakın bu adamların 1 araç için aldıkları işçilik parası arızanın tipine göre 500-1000 hatta 5000 lira diye gidiyor. üstüne yurtdışından aldıkları 20 dolarlık parçalara 500-1000 lira kadar da fiyat biçiyorlar. aldılar mı ordan da kar.

  ne oluyor bu adamların kazancı aylık rahat 15-20 bin lira. bakın bu rakam onuruyla iş yapanlar için geçerli bir de araçlardan olmadık parça değiştiren, parça çalan sapıklar var onların kazancına girmeyelim. bir de bu arkadaşlar 2. el araç işinide ek olarak yapıyorlar. bu adamlar yanlarında 2-3 eleman çalıştıran, bunlara aylık belli bir ücret verebilecek parayı kazanan kişiler. az buz değil yani. saygılar.
  2 ... bel gamzeli erkek
 2. 2.
  Eskiden daha ahlaklı esnaflar vardı şu an alayı kolpa, su eksilten arabanızı direk komple motor diyerek 15-20 bin geçirme derdindeler.
  1 ... madaskar
 3. 3.
  nereden biliyorsun olm olmadığını kaydını mı tutuyorsun. bu gözler yatı olan oto tamircisi gördü.
  ... bel gamzeli erkek
 4. 4.
  hatta adamlar öyle doymuşlar ki söylediği fiyattan kuruş inmiyorlar. git başkası yapsın. ayrıca bizim burdaki sanayide kimse bi bok tamir etmez. eline tutuşturur parçayı git bunu al gel takalım der. işçilik parası alır sadece.
  ... kurenai
 5. 5.
  çok kazanıyorlar da peki neden hala çoğu sürünüyor? bi evleri arabaları yok? parasının bereketi yokmuş demekki. çok kazanmak değil arkadaşlar paranın bereketli olması önemlidir.
  4 -9 ... anto
 6. 6.
  Sadece Tamirciler degil ki; yaptiklari isin en Iyisi olduklarini idda eden her meslek grubu. Bknzdisciler
  ... tavusbay
 7. 7.
  Kazansınlar. El emeği var ortada. Bir de kaç kişi çalıştırıyorlar. Internetten lastik alıp taktirma hakkınızı kimse elinizden almıyor ki?

  Ben galerilere ve ustalara güvenen bir insanım. Bazıları fazla fiyat çekebilir ama daha uyguna yapan usta bulursunuz. Bu kadar basit. Yani besiktaş' ta içtiğiniz çay 8 liradır bağcılar ' da 2 liradır o misal.
  ... uzak diyarlarda evli barkli
 8. 8.
  sanayide çırak olarak biraz çile çektikten sonra gelinebilecek seviyedir. ama gel gör ki insanlar bu çileyi çok kötü bir şey zannedip saçma sapan bölümlerde üni. okumayı daha iyi zannediyorlar. Sonradan "lan ben bu zamanı bi zanaat öğrenerek harcasaydım şimdiye usta olmuştum" dense de, maalesef çok geç olmuş oluyor. Fakat bu türden bir pişmanlık, hayata daha çok para kazanma amacı çerçevesinde bakanların pişmanlığıdır.
  1 ... castaneda
 9. 9.
  bmw marka aracim icin bir suredir yag, yag filtresi ve hava filtresi degisimi yapacak yer ariyorum. Bakindigim yerler uc asagi bes yukari resmi servisle ayni fiyati cekiyor. Adam modeli gorunce kafadan arttiriyor. Halbuki filtreler standart... sonuc olarak resmi servis, musteriyi bir guzel siker tezini curutmus bulunuyorum. Sikileceksek de faturali ve kayitli olarak sikilmek daha cok zevk verecek sanirim.
  -1 ... doblocu eniste
 10. 10.
  ölmeyen mesleklerden olduğu için ve aynı zamanda günümüzde aracına herkes istediği şeyi yaptırabilmesi gibi bir alan açıldığı için normal olarak ustaların para kazanmasıdır.

  allah bereketli kılsın. lakin usta diye gezinip hak yiyen, insanları kandıran şerefsizleri de atlamamak lazım. onları da bu vesileyle anıyoruz.
  2 -1 ... aeneskral