1. 1.
  bir mühendis olarak söylemem gereken acı gerçektir. beyaz yakalılar bu elindeki motor yağını üstüpüye silerek konuşan oto tamircilerine acır gözle bakıyorlar ama bu adamlar bu beyaz yakalıların 1 ayda kazandığı parayı 2 günde kazanıyorlar.

  bakın bu adamların 1 araç için aldıkları işçilik parası arızanın tipine göre 500-1000 hatta 5000 lira diye gidiyor. üstüne yurtdışından aldıkları 20 dolarlık parçalara 500-1000 lira kadar da fiyat biçiyorlar. aldılar mı ordan da kar.

  ne oluyor bu adamların kazancı aylık rahat 15-20 bin lira. bakın bu rakam onuruyla iş yapanlar için geçerli bir de araçlardan olmadık parça değiştiren, parça çalan sapıklar var onların kazancına girmeyelim. bir de bu arkadaşlar 2. el araç işinide ek olarak yapıyorlar. bu adamlar yanlarında 2-3 eleman çalıştıran, bunlara aylık belli bir ücret verebilecek parayı kazanan kişiler. az buz değil yani. saygılar.
  2 ... bel gamzeli erkek
 2. 2.
  Eskiden daha ahlaklı esnaflar vardı şu an alayı kolpa, su eksilten arabanızı direk komple motor diyerek 15-20 bin geçirme derdindeler.
  1 ... madaskar
 3. 3.
  nereden biliyorsun olm olmadığını kaydını mı tutuyorsun. bu gözler yatı olan oto tamircisi gördü.
  ... bel gamzeli erkek
 4. 4.
  hatta adamlar öyle doymuşlar ki söylediği fiyattan kuruş inmiyorlar. git başkası yapsın. ayrıca bizim burdaki sanayide kimse bi bok tamir etmez. eline tutuşturur parçayı git bunu al gel takalım der. işçilik parası alır sadece.
  ... kurenai
 5. 5.
  çok kazanıyorlar da peki neden hala çoğu sürünüyor? bi evleri arabaları yok? parasının bereketi yokmuş demekki. çok kazanmak değil arkadaşlar paranın bereketli olması önemlidir.
  4 -9 ... anto
 6. 6.
  Bu nasıl genelleme la.
  Babam tamirci benim ve sürünmüyoruz. Paramızın bereketli olmadığını söyleme hakkını kim verdiyse..
  3 ... sifirbesucuolanadam
 7. 7.
  Rahat bırakın esnafı. Otomobilde sigorta firmalarına çıkma ve yan sanayi parça kullanma hakkı geliyor. Sonra elektroniğe falan mı yayılacak? Al sana esnafa darbe. Sigorta şirketlerininz yabancı oranı kaç dersiniz? Millet milletle uğraşır, yöneticiler milletle uğraşır. Biz ne ettik size? Mutlumusunuz şimdi? O oto tamircileri de işsizlikten kırılacak.
  ... huzursuz adam
 8. 8.
  Haklı önerme dir. internette satılan 270 TL lik lastiğe adam 450 TL diyor. Ve 100 TL de sökme takma parası alıyor.
  1 -1 ... bigbaddick
 9. 9.
  Sadece Tamirciler degil ki; yaptiklari isin en Iyisi olduklarini idda eden her meslek grubu. Bknzdisciler
  ... tavusbay
 10. 10.
  Kazansınlar. El emeği var ortada. Bir de kaç kişi çalıştırıyorlar. Internetten lastik alıp taktirma hakkınızı kimse elinizden almıyor ki?

  Ben galerilere ve ustalara güvenen bir insanım. Bazıları fazla fiyat çekebilir ama daha uyguna yapan usta bulursunuz. Bu kadar basit. Yani besiktaş' ta içtiğiniz çay 8 liradır bağcılar ' da 2 liradır o misal.
  ... uzak diyarlarda evli barkli