bugün

ailelerin hayatları boyunca sırtında bir yük taşımasıdır, çuval misali.
yaşama hakkını yalnızca allah verir ve yine onu o alır. bundan ötesi cinayettir. otistik evlat ailenin imtihanıdır, iyileştirme yollarına gidilerek daha sağlıklı olmaları için uğraşılır. ve hiç bir aile de zannetmiyorum ki onu bir yük olarak görecektir. ha bir de onlara otistik derken utanıyorum zira ne çok gizli otistik varmış şimdi anladım.
Allah'ın verdiği haktır. otistikler insandır. bakın otistikler de insandır demiyorum, otistikler insandır. sadece dikkatleri dağınıktır biraz. ve genellikle de iyileştirmeye yönelik atılımlar yaptığınızda yol katederler. az veya çok.

onun haricide bok çuvalı misali yaşadıktan sonra otistik olsan ne olmasan ne! içi bok dolu deriden bir çuval.
en az senin benim kadar yaşama hakkı olan birine verilen şanstır. buna tepki gösteren zannedersin ömrü hayatında çok mühim işler başardı, insan oğlunu bir yerden bir yere taşıdı da o çocuktan üstün görüyor kendini.
sorgulanmasını yapan kişinin nazi olduğu tartışmasızdır.
yaşam şansı verilmesi ne demek yahu. aksi iddia edilebilir mi ki yaşama şansı verilsin. fabrikasyon ürünü insan türü isteyen yamyamların dileyebileceği bir durumdur bu.
hakkında yorum yapmanın bile tartışalacağı bir konu. zamanında adam boşuna dememiş; "bir söze bakarım söz mü diye, bir de söyleyene bakarım insan mı diye".
yaşam şansı vermek derken, kimin o şansı alma hakkı var ki verilmesinden bahsediliyor?
istisnasız her canlının yaşama hakkı vardır. "insan" diyorum ve biliyoruz ki aramızda insana benzeyen yaratıklar var, evet onların da yaşama hakkı vardır kaldı ki otistikler toplumda herkes gibi, yaşama ve bulunma hakkı vardır.
otistikler çoğunlukla üstün zekalılıktan meydana gelen bir hastalık. her insanın yaşamaya hakkı vardır.birde kimin yaşacağının kişi seçemez allahın bildiği bir şey varki o çocuk yaşıyor.
http://www.youtube.com/watch?v=EbtONU9sX_w
(bkz: otizm)
otistik değil otizmli