bugün

gerçeği mürtecidir. genellikle yanlış yere kullanılan kelimedir! ancak, halk ağzına yanlış oturduğu için ota boka sarf edilir ne yazık ki! ancak, yine de kullanan insanlara böyle kafa-göz girişmek yakışık almaz, bilmeden kullanıyorlar sonuçta!
aslinda ben durumu anlamadim herlade ama ulan durumu anlamadiysan ne bokuma entry yaziosun da diyenler olabilecegini bile bile bazi seyleri yaziyorum. simdi bana gore ortada aslinda oto boka irtica diyen bir kitle yok. ozellikle buraya ordu asker gibi kavramlari koyarsan bunu demeye hic kimsenin hakki yok. bu aslinda aba altindan sopa gostermek, kizim sana soyluyorum gelinim sen anla demekten baska bir sey degildir. simdi bir entry acarsin orada kimsenin itiraz edemeyecegi bir kavram vardir ki bu kavram da mesela oto boka irtica diyendir. simdi bu entry altina ne desen olur hocam ver coskuyu misali ile aslinda hic bir zaman oto boka irtica dememis kurumlari kotulemeye kalkmak aslinda oto boka camur atmaktir.
durum aslen oto boka irtica demek degildir, aslinda irtica denen sey aciklamalari ile karsi cikilarak yapildigindan uzerinde herkesin hemfikir oldugu, genis konsensusun olustugu bir durumdur. sundan rahatsiz olabilirsin; surekli tekrarlanma durumu ile kavramlarin icinin bosaltilmasi gibi. ancak bunun surekli tekrarlanmasi eger ki bazi gerizekalilarin bir konuyu bir kere soylenmesi ile degil bin kere soylenmesi ile anliyorlarsa bu tek yoldur. ayrica eger bu beyinsizlerin iktidar olma hevesi ile kurduklari hayaller gotun kadar buyukse bunlari bitirmek adina da bunu cok defa tekrarlaman gerekir.
neyse en muhimi sudur ki, mutabik kalinabilecek olan bir entry ile sayginlik zedeleme hareketinin baslatilmasina karsi durulmasi gerekliligidir, ki oda sozlugun kendi homojen yapisi icinde kolayca gerceklesebilir.
gerici sistemin muhafızlarının gericilere vermeye çalıştığı ayardır.
iddialarina verecegi adam akilli cevabi olmayanlarin, kendilerine kaba kelimelerle ve kufurle saldirdigi insanlardir.
(bkz: ibne)
(bkz: gavat)
(bkz: aktif ibne)
(bkz: abdestsiz deyyus)

ha irtica ariyorsaniz ve de ot, bok diye nitelemeyecekseniz:
(bkz: sivas katliami)
(bkz: hizbullah)
(bkz: ibda-c)
(bkz: el kaide nin istanbul teror eylemleri)
(bkz: oruc tutmayanlarin dayak yemesi)
(bkz: ramazan ayinda icki icenlerin dovulmesi)
- nevzat abi bu ne bitkisi?
- irtica cicegi derler ona..
(bkz: ota boka vay dinsizler diyen insan)
öncelikle müslümanım, allah'a belki senden daha fazla inanırım, laik bir türkiye cumhuriyeti vatandaşıyım, orucumu tutarım, ibadetimi elimden geldiğince yerine getiririm vb.

şimdi gelelim soruma, bana niye irticacı denmiyor acaba?

neden mi? çünkü, ben senin gibi dini yobazlaştırmıyorum. dinin sadece ve sadece allah ile kul arasında yapılması gerektiğini biliyor ve uyguluyorum. dinin bir show malzemesi olarak kullanılmaması gerektiğini biliyorum. allah ile aramda ki bağ olan dine üçüncü bir kişiyi karıştırmıyorum.

kesinlikle kimseyi ateist diye nitelemiyorum. bunun kararını sadece allah verebilir bunu biliyorum.

kısaca dinimi fanatik boyutta değil, allah ile aramda yaşıyorum.

bu yüzden bana hiç kimse irticacı diyemiyor, aynı zamanda ateistte diyemiyor. diyenleri de attıkları iftiradan dolayı allah'a havale ediyorum. hayırlı yolculuklar.
(bkz: sabah gazetesi) *
genelde çankayada ikamet eden. 60-70 yaş civarlarında yanında küçük minicik bi köpekle gezen,dul,emekli babanne tipidir.
Yıllarca biz irtica tehlikesi var derken bu cümleyi kuran ne çok insan vardı.

Fetö’de gördüler irtica neymiş.

Ders aldılar mı desen tövbe.

Din öyle bir Afyon ki beyin çaresiz kalıyor.