1. 1.
  biz giritliyik çok ot yeriz, midilli göçmeniyiz çok güzel ot yaparız şeklinde ifade edilen, zorunluluğun özel bir şeymiş gibi iteklenmeye çalışılması. Midilli'de ne bulursan onu yersin aq ne yiyeceksin kuzu çevirme mi.
  4 -8 ... mahmut sezar
 2. 2.
  sadece giritlilere veya midilllilere ozel olmayan, ege kiyilarindaki herkese ozel olan kultur. mesela giritliler ada insani oldugu icin ve kosullari daha zor bir ada oldugu icin ot ve hatta salyangoz gibi yumusakcalar ile beslenmeye alisiktir. sonra caglarin yillarin ilerlemesi ile bu zorlu sartlar ortadan kalkinca bir gelenek olarak geriye kaldi.

  ayrica ot yemekleri buyuk oranla et ile yapilir.
  3 ... arxaggelou
 3. 3.
  Ege ve karadeniz insanını buluşturan yaşam formatı.
  ... nardaninciler
 4. 4.
  Yenilebilen, ufak da olsa bir lezzeti olan bitki her yerde yenir zaten. Karadenizli de yer, anadolunun her yerindeki insanlar da. Ama bu ada göçmenleri dışında kimse demez ki ot yiyoruz demek ki biz çok süperiz aq. Yine ot yaptık ne kadar ileriyiz çok süperiz arkadaş. Ne kadar şöyleyiz ne kadar böyleyiz. Ot lan bu aq her türlü canlı yiyor bunu.
  ... mahmut sezar
 5. 5.
  inek misiniz kardeşim ot yiyiyorsunz.
  ... pozitifdeli0320
 6. 6.
  Annanem tam bir eski yörük kadını olunca. Otun envai çeşit yemeğini yapardı. Şu an adını bildiğim bilmediğim bir çok otun yemeğini yedim. bu otlar bide rastgele yerlerde yetişirdi. Yol üzerinde görürse toplar. ve yemeğini yapardı.
  ... uzay muhtari
 7. 7.
  bence tüttürmesi daha güzel ama neyse.
  ... j mistyy