bugün

esrar, kubar vb halk arasında uyuşturucu diye tabir edilen kafa yapıcı maddelerin ülke içinde kullanımının yasallaşmasını isteyen kişinin sloganıdır.
sigaranın iyisine denk gelmiş bir kullanıcının içten yakarışıdır.
Bir ineğin talebi.
ot yalanı sikeyim destek vereni.
altina imza atilasi slogandir.
sanki illegal diye içmiyonuz amk. yasal olsun olmasın içen yine içiyor. zaten içen adam bu tür geyiklere girmez, yasaklar çiğnenmek içindir der ve sarar cigarasını bakar keyfine.
asla yasal olmamalıdır. çevrem de insanlar gördüm bir süre sonra ot bile kesmedi onları. otla birlikte hapa başladılar.

sonrası ise felaket.

uykusuz, zombiler gibi gezmeye başlamışlardı. göz çevreleri de siyahlaşmaya başlamıştı. zayıf, dengesiz, unutkan, alıngan, ve şerefsiz olmuşlardı.

uyardım, selamı sabahı kestim. dinlemediler. hala sosyal yaşantılarında büyük problemleri var.
hayır olmasındır, sonrası ülkemiz açısından felaket olur.
sonra millet kafayı bulup %53'ü %90 yapar mazallah. bu ayar iyi.
otun yasal olmama sebebi sağlığa zararlı olması falan gibi şeyler değildir dostlar. o zaman sigarada yasak olsun, alkolde yasak olsun hatta patates kızartmasıda yasak olsun bari. eğer devlet bu işten vergi alabilecek sistemi kurabilirse otta serbest olur bu kadar basit. bu işler sağlık işi falan değildir. bir şekilde burdan para akışını sağlayabilirse o zaman olabilir.
narkotik.avi
yeryüzünde kendisinden daha aptal insanlar olsun isteyen kişinin isteği. baban veya annen o paraları; devlet verdiği bursu; bu tür şeyleri alman için veriyor, değil mi? bu isteği duyan annne babaya yazık...
1 hafta süreyle sulukule'ye taşınması gereken insan beyanıdır.

bakalım sonrasında aynı fikiri savunuyor olacak mı.
güzel insanlarımızın çirkinleşmesini sağlayacak önerme.
hala annelerinin babalarının boyundurluğundan öğütlerinden ve korkularından çıkamayan insanların karşı çıktığı slogan.

büyüyün biraz. keş olalım demiyorum... neyse ya
değişen dünya, düzen, alışkanlıklar, yargılar, adetler vs. ile ve en önemlisi her geçen gün yeni bir şey öğrenmemiz sonucu, bazı doğru bildiklerimizin yanlış olduğunu anlamamız neticesinde, belki bir yüz yıl sonra bu sayfada buluşan gençlerin, "vay be zamanında ot da yasakmış hacı" türünden geyik çevirmelerine neden olabilecek başlıktır.
ot işlenmişi daha makbul olan türden bir şey olsaydı, örneğin tütün gibi, çoktan yasal olmuştu zaten. ha nedir mesele?
kenevirden süper kağıt yapılır (kağıt üreticilerine ve onlara ağaç/selüloz veren şirketlere dikkat [keneviri her yere ekersin, ağaç her yerde olmaz, zor büyür]).
kenevir tohumundan elde edilen "kuru" dediğimiz şey alkol ve sigaradan daha az zararlıdır (alkol ve sigara üreticilerine dikkat).
bu "kuru"da yoksunma hissi yoktur; yani eroin, kokain gibi sentetik uyuşturucularla alakası yoktur.
yine bu "kuru", aynı sebepten dolayı, bağımlılık yapmaz, yapamaz.

bi' de kendileri hafif derecede stimülandır. bazı bünyelerde kafayı değiştirir; devlet ve şirketler için, bu bakımdan da zararlıdır.

şunu da söylemekte fayda var: kafayı kıracak adam her türlü kırar. örneğin konya'da bu ot dediğimiz peygamber müridi çok olan, mübarek bir şahıs. fakat gelin görün ki bu müritlerin kafası bok... o kötü. nerede ne kadar apaçi varsa bunun camisinde. iş böyle olunca pek güzel tablolarla karşılaşamıyoruz. ha bu apaçileri bu hale getiren nedir? onu bilemem. "dur ben serseri olayım, bi' de güzel ota vurup ona buna abuk subuk hareketler yapayım da bi' içim açılsın" mı demişler? nayn.

hiç sanmıyorum.

her neyse, o da başka bir konu.
uruguay mıydı paraguay mıydı, kaçakçılıktan ve çetelerden kurtulmak için bu yolu izlemişti. devlet eliyle uygun miktarlarda bakkallarda marketlerde falan ambalajlarda sarılı şekilde satılmaktaydı en son yanlış hatırlamıyorsam.

olabilecek bir durumdur. her türlü önlemini yaş sınırlamalarını hallettikten sonra olabilir. ama olmasa da birşey kaybetmem açıkcası.
bebeklerin emziklerine rakı sürülen bir ülkede, doğada yetişen, alkolden ve sigaradan daha zararsız olan bir bitkinin yasak olması gerçekten çok komik. kafamıza bile devlet karar veriyor. sen kimsin ki doğanın verdiğini bana yasaklıyorsun? yararı da zararı da beni bağlar. bu yasayı çıkaranlar kadar destek verenlerde beyinsizdir. alkol serbest ulan bu ülkede! her yıl binlerce kişinin ölümüne sebep olan, çoğu suçun sebebi olan, insana kendini kaybettiren alkol serbest, esrar yasak. zihninizi ayrı, beyninizi ayrı sikeyim. tabi kapital düzenin devamı için gerekli bu yasak. alkolü, sigarayı evde yetiştiremezsin. ama esrarın en güzelini yetiştirebilirsin evinde "yasal olsa".genel olarak en çok tüketilen maddeler alkol-sigara-benzin, aynı zaman da devletlerin vergi membağı, en çok vergi alınan ürünler. hiç mi çalışmıyor kafanız?!
bitmeyen hikayem. asya'm. sevgi neydi, emekti sevgi, sevecenlikti. memeye gömülüp yatmaktı...
700 sene daha tartışılır bu konu. en çok, entellerin 24 sayfa yazmasını seviyom.
saat geç olmasaydı başkânı arayıp haber vericektim yasal olurdu yarına kadar ama şimdi geç ayıp olmasın adama neyse siz yatın şimdi yarına kadar ben hallederim dedirtecek başlık. ayrıca o çok zor be canım da dedirtir.
zevkle içmenin tadını kaçıracak eylem..
zor olan zevklidir, kaçak yapınca kafa daha bi güzel olur.. yasal olursa bunlar sıradanlaşır, bi boka benzemez.
Ot Zararsız değildır, Şizofreni'yi tetikler, Lakin tıpkı sigara gibi...hastalığa meyilliyseniz kurtuluşunuz yoktur.
otu yasaklayan mı var. her yer ot ya. akepe seçmeninden sana sıra gelirse otlarsın melül melül.
güncel Önemli Başlıklar