bugün

Hadi bunuda izah edip savunun AMK.
geğirmeyi tutamazsın dostum geğirme tutulacak bi şey değil pat diye çıkar, ama osuruğuna sahip çıkabilirsin.
Kuşkusuz bunu düşünürse şüpheye düştüğünden zaten bozulacak.
kim diyor osurunca bozulur diye, kıçınızdan din uydurmayın.

Bu konuya Kur’an iki ayetinde cevap verir. ilki Maide 6 ikincisi Nisa 43. Bu konuda başka ayet Kur’an’da yoktur.

“Siz ey iman edenler! Sarhoşken ne dediğinizi bilinceye kadar, cünüpken de –seyahat(gibi yıkanmayı güçleştiren haller) hariç- yıkanıncaya kadar namaza yaklaşmayın! Fakat eğer hastaysanız ya da yolculuk yapıyorsanız veya ihtiyaç giderdikten sonra yahut kadınlarla birlikte olmuşsanız ve üstelik su da bulamıyorsanız, o zaman temiz bir toprak alıp yüzlerinizi ve ellerinizi onunla meshedin! Unutmayın ki Allah tarifsiz bir affedicidir, eşsiz bir bağışlayıcıdır.” (NiSA, 43)

“… Eğer cünüp olmuşsanız baştan ayağı temizlenin! Fakat eğer hastaysanız, ya da yolcuysanız, yahut doğal ihtiyacınızı gidermişseniz veya kadınlarla birlikte olmuşsanız ve su da bulamıyorsanız, o zaman temiz bir toprağa yönelerek onunla yüzlerinizi ve kollarınızı meshedin...” (MAiDE, 6)
Herifdeki derde bak amk. Sorun bakayim ömrünce hic abdest almis mi?
enteresan bir durumdur, hapşırınca da bozulmuyor...

(bkz: ilk benim aklıma geldi sanmıştım)
Allahın bir hikmetidir.
Osurukta, Yüzde 59 nitrojen, yüzde 21 hidrojen, yüzde 9 karbon dioksit, yüzde 7 metan, yüzde 4 oksijen, yüzde 1 hidrojen sülfit var.

Geğirmede ise midede sıkışan fazla hava atılıyor imiş. Yani nefes almak abdesti bozmadığı gibi Bu da bozmuyor.
güncel Önemli Başlıklar