bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    maide suresi 6.ayet
    inananlar! Namaza kalktığınız zaman: Yüzünüzü yıkayın, ellerinizi dirseklere kadar yıkayın, başınızı sıvazlayın, ve ayaklarınızı da topuklara kadar (sıvazlayın/yıkayın). Cinsel ilişkide bulunmuşsanız yıkanınız. Hasta veya yolcu iseniz, yahut tuvaletten gelmiş, yahut kadınlarla cinsel ilişkide bulunmuş ve su bulamamışsanız, temiz bir toprağa yönelip yüzünüzü ve kollarınızı onunla sıvazlayın. ALLAH size güçlük çıkarmak istemez. Ancak sizi temizlemek ve üzerinizdeki nimetini tamamlamak istiyor. Olur ki şükredersiniz.

abdesti tuvaletin iki türlüsü ve cinsel iliişki bozar. kan, kusmak, osurmak vs. bozmaz mümin kardeşlerim.

osurunca afedersiniz götümüzden zoorrrtt diye bi yellenme çıkıyor. eğer götünden çıkan bir zort yüzünden, götün dışında kalan elleri ayakları burnu yüzü tekrar yıkıyorsan abdest tazeleyecem diye, ancak sadece götünü yıkamıyorsan bu mantıkta kendi içinde bi çelişki var demektir. aklını kullan.

edit: 1 milyon kişi de eksilese, doğru bildiğimi söylemekten, kuran mesajını yaymaktan geri durmayacağım. mezheplerinizi terk etmeden kuranı asla idrak edemeyeceksiniz.
    4 -14 ... dekadans
  2. 2.
    1) abdest ne zaman alınır?
    el cevap: namaz kılınacağı zaman.

2) iki namaz arasında cinsel ilişki kurmadık, tuvalete gitmedik ve gaz çıkarmadık, önceki abdestimizle namaz kılabilir miyiz yoksa yeni abdest almamız mı gerekir?
    el cevap: madde 1'e göre yeni abdest almamız gerekir.

işte anahtar nokta burası. abdest namaz kılınmadan hemen önce alınır. ve kendini dünya kirinden temizlendiğine inandırıp huşuya girebilmek için bir araçtır.

yoksa namaza 1 saat kala abdest alıp, sonra tıka basa yemek yeyip, arkadaşlara bir iki seks fıkrası anlatıp, espriler yapıp, araya bir iki masum yalancık sıkıştırıp, üstüne üstlük şöyle gerile gerile osurup sonrada tazecik abdestimle gideyim de bir namaz kılayım diyorsan,

kararı sen vereceksin.

fakat kararını el aleme dayatmaya ahkam kesmeye kalkarsan bana da (bkz: arap sen kılma) deme hakkı doğar.
    6 -3 ... ne olursun guzelim sevsen beni
  3. 3.
    gusül abdesti bozmaz. evet.
    4 ... nesheadchea
  4. 4.
    Ulan öyle bir şey olsa camide namaz bile kılınmaz kokudan. Hiç ses etme böyle güzel, yoksa bu insanlar tutmaz salar topluca.
    12 ... alfa laval
  5. 5.
    osurunca temizlenmek için götünü yıkaman gerek. ama sen götünü değil, ağzını burnunu elini yıkıyorsun. az mantığını kullan. kitaba uy.
    1 -3 ... dekadans
  6. 6.
    yani gece gece böyle başlıklar aklınıza nasıl geliyor ben anlamıyorum arkadaş.
    2 ... the compass
  7. 7.
    Osururken vücuttan çıkan hastalık yapıcı bir çok helmint türü, bakteri, virüs, protozoon çıkabileceğini bilmeyen şahısların, 'osuruğun ne zararı var ki bozuyor hehehe' tarzında düşünceler eşliğinde söylediği cahilce bir söylem. Osuruk kirletir seni, temizlenmen lâzım zira Rabbin namaz a dururken temiz ve pak olmanı istiyor.
    3 -1 ... uykusorunumvarbenim
  8. 8.
    kişi elinde olmadan zırt pırt gaz yapıyorsa zaten hastadır ve hastalar için tavsiye edilen hüküm (teyemmüm) geçerlidir. fakat sağlıklı insan kendini tutabilir.

gün içerisinde gaz yaptığın zaman bağırsaklarından ne çıktığını bilemezsin. tamam donuna yapmıyorsun ama yine de ufak çapta bir şeyler çıkıyor. bu çıkanlar donunu kaç seferde kirletir bilemezsin. o zaman lütfet de indirip bir bak abdest almadan önce.

abdest alacağın zaman önce bir tuvalete girip yıkayı versen ki klozetler bu iş için müsaittir. sonra çıkıp aptestini alsan. zaten günde üç vakit alman gerekiyor.

abdest kendini dünya kirinden temizlendiğine inandırıp huşuya girebilmek için alınır. sen insan üstü bir imana sahip olabilir abdest almadan da huşuya girebilirsin fakat işleri kolaylaştırıyorum diye basit insanların huşuya girmesine engel olmakta var.
    1 ... ne olursun guzelim sevsen beni
  9. 9.
    içe doğru ise evet, dışa doğru ise hayır.
    3 ... prot
  10. 10.
    abdest namaza özeldir. her namaz için özel abdest almak gerekir. tuvalete gitmemiş gaz çıkarmamış cinsel ilişki kurmamış isek normal abdestimizi alırız. bu sayılanları yapmış isek normal abdestten önce ilgili organlarımızı yıkarız. istisna olarak cinsel ilişkiyi tüm vücudumuzla kurduğumuz için tamamen yıkanmak gerekir.
    ... ne olursun guzelim sevsen beni