bugün

formalite hesabında olan kişidir.
insan modeli adlı klişede bir yeni ufuk daha, buda oss ye son gün çalışanı baraj falan gecer belki ama bu insan değil modeli henüz bir açıklaması yok. geçer mi kalır mı barajı bunu hepimiz ileride göreceğiz.
hayatı karartan sınava karşı bir ironidir. ben hayatımı bu sınava sığdırıyorsam, çalışmamaıda son güne sığdırırım, sikime takmam sınavı demektir. güzel bir cevaptır ama bilerek yapana. kime sesini duyurabilir o ayrı.
gençlerin harap olduğu sikindirik sınava triptir.
bir arkadaş öss sabahı gün doğmadan kalkmıştı ve büyük bir sorumluluk bilinciyle matematik konu anlatımından başlamıştı çalışmaya. beni yıllardır düşündürdü bu sahne. onu sabahın köründe kaldıran neydi diye? ve o özlü söz geldi aklıma ''hiçbir başarıya çiçekli yollardan gidilmez'' hıçkırıklara boğulmuştum. helal olsundu.
günümüzde nesli tükenmiş öğrencidir. zira artık hazırlıklar ana sınıfında yapılmaya başlanıyor.
kolumu omzuna atıp, işte ruh bu arkadaşım.... işte ruh bu diyeceğim kişidir. işte gerçek sınava çalışma yöntemi budur diye bağıracağım kişidir. sonra, "ya gel senle dolaşalım, akşama doğru başlarsın" diyeceğim kişidir.
öss'yi tarih sınavıyla karıstırmıs öğrenci modeli olsa gerek.
üniversitede sadece final haftası çalışan tiple eşdeğer kişi.
(bkz: üniversiteye hazırlık)
boğulduktan sonra çırpınmaya başlayan öğrencidir.babasının;"elin çocuğu bir senedir çalışıyor hanım.onlar varken bizim bu eşşek mi kazanacak."diyeceği öğrencidir ayrıca.
hiç çalışmayıp türbelerden medet umanlardan daha iyi sonuç alacağı kesin olan öğrenci modelidir. son gün de olsa çocuk en azından çalışarak girecek sınava.
eğer sınavda barajı geçip bir yere yerleşirse bu öğrenci vizeye, finalede sınav kağıtları dağıtılırken çalışmaya çalışır.
-herkes notlarını kaldırsın sınav kağıtlarını dağıtıyorum.
-daha yeni başlamıştım çalışmaya.
öğrenciden ziyade öğrenmeyicidir.
bir elinde cımbız bir elinde ayna olan öğrencidir. *
sınavdan önce çalışınca aklımda kalıyocudur.
temeline çok güvenen öğrencidir. öss sabahı son kez lise 1-2-3 konularını şöyle bir gözden geçirecek sınava girecek ve ardından zevk-i sefa içindeki hayatına devam edecektir.
kötü sonuca çok şaşırmaması gereken öğrenci modelidir.
Şimdi erken yatıp sabah erken kalkıp çalışmak da aklından geçmiştir bu kişinin.