Advertisement

 1. 1.
  oks den sonra, össde de okul puanlarının yanlış hesaplandığı ortaya çıkması olayıdır.

  http://www.ntvmsnbc.com/news/414740.asp

  edit: gençlerin geleceğini kötü yönde etkileyen ösym'nin yediği haltlardan yalnızca biri..*
  3 ... replikasyon
 2. 2.
  okullardan kaynaklanan hatalardır. bir öğrenci meslek lisesinde birinci olduğu ve 104 puan alması gerekirken sadece 50 puan alınca şok olmuş, bu öğrencinin şikayeti üzerine ortaya çıkmıştır.

  şu ana kadar yaklaşık 300 öğrencinin başvuru yaptığı sanılmaktadır..
  ... eşşağan ala gazuğu
 3. 3.
  akp'nin ösym üzerinden yök'ün güvenilirliğini azaltma çabasıdır. bir onlara diş geçiremiyorlar, ona da böyle yol buluyorlar.
  4 -2 ... khutuck
 4. 4.
  bir buçuk milyondan çok, hayatının baharında genci gelecek belirleme sınavına sokup, onlardan 12 yıllık okul hayatlarını 3 saate sığdırmalarını isteyip sonra bunu doğruca yapmayan insanların ayıbı. bir şey ya da hiçbir şey olmaktı bu sınav, hayaller, umutlar...zaten sınavın kalkması mümkünsüz, nah yanımızda yunanistan bile yılda 100.000 öğrenciden 90.000 kadarını üniversiteye alabilirken sınav yapıyor. biz 1.600.000 insandan 450.000 kadarını alıyoruz üniversiteye, sınavsız olur mu... ama öğrencilerden bu sınavı yapmalarını beklerken, onlar rakamları bilgisayara bile aktaramıyor ve birilerinin hayatı değişiyor. herkes işini doğru düzgün yapsın, en azından bundan sonra. bundan sonra okul-ev ve iş-ev arasında yaşayan ve her gece yatmadan önce sınav sistemine, eğitim sistemine lanet okuyan genç insanlar olmasın.
  1 ... headacheda