bugün

Osmanlı da türklerin askeriydi

Yoksa ağaç kabuğundan mı çıktı osmanlı?
Akp döneminde olmuştur.
(bkz: imam hatipler kapatılsın)
osmanlı hanedanı ingiliz zırhlısıyla kaçmıştı - herhalde kendisini osmanlı askeri olarak hissetiğinden olsa gerek...
Osmanlının gönlümüzde yeri ayrıdır. Burdaki dallamalar osmanlı yı sadece çöküş döneminden tanır. Halbuki dünyanın en güçlü imparatorluğu haline gelmiş bir atalarımız var. Ve evet benim atam o bu şu değil, osmanlı dır.
insanların sürekli bir şeylerin askeri olma çabasını yansıtan söylem. işsizlik sanırsam.
mustafa kemal atatürk bir osmanlı subayıdır koçum, biz atatürk'ün askerleriyiz demek biz türk milletinin askerleriyiz demektir, sadece kemalistler atatürk sevgilerinden türk yerine atatürk demeyi tercih ederler.
Yanlış önerme. Doğrusu Osmanlı'nın torunuyuz Türkiye cumhuriyetinin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün askerleriyiz olacaktı.
Pankartı tutan kızımıza ithafen;

Osmanlıda kadın asker yoktu. Kadın cariye ve kuma vardı.
O zaman başın niye açık? Madem şeriatçısın git araplar gibi kapan amk! Hem başbuğ Mustafa Kemal'in getirdiği özgürlükle başını açacaksın hem de onu sevmeyeceksin? Var mı öyle bir dünya?
son dönemin en süper sloganlarından biri. evet..
neden selçuklu değil de osmanlı? neden göktürk değil de osmanlı?
ümmetçi çünkü.
türk e türklüğünün unutturulduğu bir soy osmanlı.
olun siz onun askeri. yakışır.
selçuklu'yu gayri müslim sanan ahmakları bir bir ifşa eden başlık. alparslan , çağrı, er tuğrul gibi isimleri biz nereden alıp çocuklarımıza isim diye veriyoruz.
Ayrıca yek bütün düşmana karşı direnen Osmanlı Tebaası yalnızca erkekler miydi?
ekilen tohumlar meyvelerini vermekte, yapılan toplum mühendisliğinin sonuçlarını da görmekteyiz, lan zilli seni osmanlı ya anca cariye yaparlar.
Mustafa Kemal'in askeri de Türk askeri ve Türkiye için savaşmış askerler. Osmanlı'nın askerleri de öyle bir bu ayrımı yapana uyuz oldum. Birde osmanlı döneminde kadınlar bırak asker olmayı kocalarıyla yan yana yürümüyordu taki 1934'e kadar buna ayar oldum.
başkomutanımız rte önderliğinde oluşan hakikatlerden biridir. net..
Civelek taburuna mensup olanların cümlesidir. Bunlar yüzünden ülke, vazelin ve lavman kıtlığı çekiyor azizim..