bugün

Kimsenin çıldırdığı yok, gereksiz bir ders için kardeşimin 10 dk bile zaman harcamasını istemiyorum, hiçbir zaman o dedesi olmayan insanların mezar taşını okumaya tenezzül dahi etmeyecek fakat zorla, geçerliliini yitirmiş dili öğretecekler, sadece benim kardeşim değil onunki de seninki de okumayacak bunu biliyoruz. tamam hadi koydun o zaman seçmeli yapsana be kardeşim. darılmayın ama saçmalıktır.
(bkz: arapperest kişilik bozukluğu)
ibraniceyi öğrensekte aynı şey. geçersiz bir dil.
bence sadece kemalistleri değil daha türkçe konuşmayı bilmeyen birçok sağ değerlere sahip insanları da çıldırtmıştır.
Osmanlı ruhu geri dönüyor tabi çıldıracaklar.
bir tarihçi olarak gereksiz buluyorum. bu alana ilgisi olanların öğrenmesi gereken bir dil fakat eline örneğin 1700'lerden kalma bir belgeyi alıp okumak sıradan bir öğrencinin (yani alan dışı) ne işine yarayacak. hiç kimse ecdaddı, soydu demesin çoğu belge ekonomiyle ilgilidir yani dedelerimizin şanından çok alıp sattıklarını öğrenirsiniz.
Ancak ağır bir mal bunun atatürk devrimlerine yapılmış bir karşı devrim hamlesi olduğunu ıskalar.
osmanlıca gelecekmiş, ne olacak gelince merak ediyorum?
ne değişecekmiş arap harfleriyle yazınca?
atasının mezar taşını okuyamıyormuş da, özünü unutturmuşlarda daha neler.
şu an kullandığın dil farklı bir şey osmanlıca yazında öz türkçe gelecek mi sanıyor bu yobazlar?
gereksiz bir istek osmanlıca, çıldırmakla alakası yoktur, sadece gereksiz bir eylemdir arap alfabesine dönmek.
alsınlar türk alfabesini geliştirsinler geçelim, ama arap alfabesi ne?
güncel Önemli Başlıklar