bugün

Bir rte söylemidir. Haberin linki -http://karsigazete.com/gu...igimizi-buldu-h19415.html
Artık söyleyecek tek bir kelime bile bulamıyorum. Yazık... Tabi canım biz osmanlıca bilseydik şuan marsta falan hayat bulurduk. Ülkeyi yöneten bir insanın kafasına bakın..
Artık şaşılmaması gereken söylemler listesinin bir başka ayağı.

Anlayın artık RTE ve tayfası, seçmenlerinin ne kadar aptal olduğunu çoktan çözdü. Senden, benden, Kemal Kılıçdaroğlu'ndan, hatta ABD'den daha iyi çözdü. Oynamaları gereken dört hassas nokta var: Darbe, IMF, din, Osmanlı.

Şimdi Darbe ve IMF'yi sonuna kadar sömürdürdüler, eminim ki kendileri bile bıkmıştır cılkı çıkmış basmakalıpları günde yüz kere söylemekten. Oradan gelecek bir oy veya onu kullanarak muhalefeti sindirebilecekleri bir nokta kalmadı. Din de her ne kadar çok geniş olsa da artık heyecan vermiyor; zaten doyum noktasında, AKP'ye çok prim kazandırmıyor çünkü hem diğer partiler de sahiplenmeye başladı hem de Feto, yolsuzluk olayları, Ak Saray sonrasında biraz tehlikeli sular halini aldı. O beyinsiz seçmen bile bazı şeylerden -her nasılsa-ikirciklenir oldu.

Geriye ne kaldı? Osmanlı kozu. Ver gazı aslanım, ver gazı. Nasıl olsa ne versen uçuyor bu helyum kafalı seçmenler. Fatih Sultan Mehmet de, ecdad de, dünyaya yeniden hükmedeceğiz de, yeniden imparatorluk olacağız de ver gazı ver gazı. Neo-osmanlıcılar, Osmanlıca falan öğrenilirse, Suriye'nin, Irak'ın, Balkanların, Mısır'ın otomatikman bize katılacağını hayal ediyorlar çünkü.

O yüzden bunların hepsi hesaplı, hepsi ingilizce'de denildiği gibi iki yüzlü bir "calculated" havası içinde bilinçli, doz doz verilen gazlar. Şaşmayın, şaşırmayın.

Davutoğlu ne demişti? "Irak'ta kaos varmış gibi yansıtılıyor". O aptal seçmen bunu bile yutmamış mıydı? IŞID'in günde 100 kafa kestiği, büyük şehirlerde her gün üç beş canlı bombanın arabanın patladığı Irak'ta...
Resmi ideolojiyi korumaya ve yüceltmeye verdiğimiz çabanın binde birini bilimde ilerlemeye vermediğimizdir ki, doğrudur.

Siz üniversite kapılarında şallı tunikli kızları rencide edip kovup vatan millet devrim inkilap kurtaranlarsınız. Elbette anlamanız beklenemez.

Geçmiş olsun tabi, bitti.
zaytung haberi gibi söz. hala şoktan çıkamadım şahsen, yuh artık yuh.
Söze şaşırdığıma şaşırdım mk...
Halbuki artık şaşırtmaması gerekirdi.

Başlık sahibinden de özür dilerim ilk başta troll başlığı sandım.
Latin harflerine geçince uzaya çıktığımızın sanılması kadar saçmadır.
(bkz: nerden çıktı bu Osmanlı nefreti) sorusunun cevabı gibi bir cümle.
(bkz: Poşet poşet içmiş tineri pzvng)
uzaylların osmanlıca konuştuğu gerçeği, yavuz sultan selim uzaylı mıydı? kanuni hürreme ayda mı teklif etti? aklımda deli sorular.
hakikaten öyle. gidebilseydik eğer, altını üstüne getirirdik uzayın, yükte hafif pahada ağır ne varsa çalıp çırpardık da... iyi ki 'osmanlıca' bilemiyormuşuz.
yemin ederim troll başlığı diye siklemedim saatlerdir...

ciddi ayar: (bkz: takiyyüddin rasathanesi)

gayrıciddi ayar: uzun ya kan kafaya seyrek uğruyor...
(bkz: yalnız kafası şimdi geldi)
(bkz: şakaysa çok komik ciddiyse hiç komik değil)
hersey insanın kafasında biter dile dine bu kadar takılarak lazım . Latince öğrendik de başımız göğe mi erdi .
spacex firmasının falcon 9 roketi uzaya seferlere başladı. yakında astronot da taşımaya başlayacak. işbu projenin tüm ar-ge masrafı aksaray'a harcanan paradan daha az.

osmanlıca değil de hırsızlık yüzünden gidememiş olmayalım?