bugün

osmanlı yok olmadı evrildi.
osmanlı bir hanedanlık sonuçta. hanedanlığın varlığı hanedan üyelerinin tarzı belirleyecek format değiştirseler de.
halk açısından ise selçukludan osmanlıya evrilenler türkse türktü, çerkezse çerkez di. 1400 de bursa da yaşıyan bir osmanlı vatandaşı ben selçuklu vatandaşım mı diyecek. türk yurduydu türk yurdu olmaya devam ediyor diyecek.
Maşallah oğlumuz zeka küpüdür abisi aslında ... Sen bakma böyle aptal başlıklar açtığına.
Topragim osmanli'dan kalma? iyi guldum ha aksam aksam. Bizim atalar bosuna savasmis desene kurtulus savasinda. Meger osmanli'ninmis topraklar. ingilizler 5 cayina, fransizlar sarap icmeye, italyanlar pizza tanitimina, yunanlilarda uzo icip sirtaki oynamaya gelmisler memlekete. Bizde bi guzel sopa cekmisiz zavallılara.
Sen bir kere osmanlı değil osmanlıya kılıç çeken moğol soyundanskn kendin söylüyorsun bunu. O yüzden bizden değilsin ve yoksun.
Osmanlı yok oldu. evet. başarisız bir çete yuzünden yok oldu. senin burda olmanın sebebi somürge olman. keşke olmasaydım demiş olabilirsin. askerinin çok olması, abd'nin istediği ülkeyle abd'nin çıkarları ugruna savaştırılman, vergilerin, feto, medya abd'nin çıkarlarına göre şekillenir. sence güzel bir yaşam mı?
Osmanlı dediğimiz imparatorluk türkiyesi olduğu için yazar burada neyi anlatmak istemektedir?
ibret alalım diye.
şerefsizim benim aklıma gelmişti.

hititler yıkıldıysa ben niye varım?