bugün

Arap ve osmanlı sevdalısı yazar beyanı. Arap baharı ve yıkılmış imparatorluk seven kızlar eklesin.
osmanlı türkçesi dediğin arap ve pers hayranlığından başkası değildir. saçma tamlamalarla araplara benzemeye çalışılınır. türklükle işi olanın türkçe bilmesi gerekmez mi?
Adama sanarsın 300 milyom miyar kız mesaj atıyor ve aralarından elemek için bildiri yayınlıyor, özür dilerim ama liseler başlamadı mı derse, gidip zıbarsana kardeşim ehehe.
şemse yi nereye bırakıyoruz.
Ağlayın ah ağlayın Öksüzlere dullara,
Gökten imdat bekleyen Şu günahsız kullara,
Bir küçük yavru yetim Nerede babacığı,
Bir çıplak ana mahzun Nerede kocacığı,
Namazsız gömüldüler Kapkara topraklara,
Sürüklenip gidiyor Karışmış yapraklara..
Zaten atıyorlar mıydı ki dedirtir.
Evladım Osmanlı Türkçesi diye bir şey yoktur. Bildiğin bugün veya bundan 4000 sene önce Göktürk devletinde konuştuğun dil ne ise bire bir aynısı Osmanlı Türkleri döneminde de aynıdır. Sadec3 sray içerisinde belirli bir aristokrat kitle adına Osmanlı Türkçesi dedikleri, Türkçenin tamamen Arapça ve Farsça kelimelerle devşirilmeye çalışılması sonucu
üretilmiş , sözde dil denen Osmanlıcayı konuşurdu. Bir de bir kaç şair, yazar vs. onlar dahi bir şey yazmak veya yazılanı okumak adına mecburen sözlük kullanırdı çünkü konuşulan dil ne Türkçe, Ne Arapça, ne Farsça! Bunların tamamı kullanılarak Türkleri islamla eritme, asimile etmek, mankurtlaştırma politikası kapsamında zorla kabul ettirilmeye çalışılan bir saçmalıktan ibaret.

Osmanlıca diye bir dil yok evladım. On binlerce yıl önce Sibirya'dan çıktığın günden bu güne hemen hemen aynı dili aralıksız okuyor, yazıyor ve konuşuyorsun. Türkçe 3-5 kelime yerine Farsça kökenli uyduruk 3-5 kelime kullanınca o başka bir dil olmuyor...
saygı duymak lâzım.

entelektüel seviyesi yeterli olmayandan mesaj almak istemiyor olabilir.
arap alfabesiyle yazılan türkçe ve latin alfabesiyle yazılan türkçenin arasındaki entelektüel farkı merak etmedim değil doğrusu.
şu an yatağa yüzüstü kapaklanmış hüngür hüngür ağlıyorlar.