bugün

tayyip erdoğan ın ulaşamayacağı şereftir.

sağda solda ben osmanlı torunuyum diye gezen başbakandan bahsediyorum...

tüm siyasi olayları, tayyip bey e duyduğunuz sevgiyi, kini, bir kenera bırakın.Bildiğiniz gibi osmanlı her zaman tarıma önem vermiştir.Toprağın işleyişi osmanlı açısından hep önemli sırada olmuştur.Devlet adamları hep ciddiye almıştır bu konuyu.Tımar sistemine alternatif bir sistem görmemişler.

Bide bizim osmanlı torunu recep bey e bakın, 2002 de geldi, gelmesiyle birlikte tarım düşüşe geçti, çiftçiler battı, karın tokluğuna dahi çalışamıyorlar.Türkiye deki topraklar yok oluyor.
Soyum Belki Asilzade bir osmanlı Hanedanından gelmiyor Ama saraydaki soyluların kadim ve aziz silahtarlarından geliyor. Bu yüzden (gösteriş yapmak gibi olmasın yanlış anlamayın lütfen) Köyde bizim dedelerimize toprak vermişler(Akçakoyun köyü bin yıllık çınar ağacının bulunduğu köy Avunya bölgesindedir) ve köy halkı bizim dedelerimize ağalar lakabı takmışlar. Çok nam salmışlar efelikleriyle, silah tutuşlarıyla. Ama hepsi evlenip 3-5 çocuk sahibi olunca bize kadar nam-ı kalmamış ama hala Asil birisi olduğum için gurur duyuyorum. NE MUTLU TÜRKÜM DiYENE !
36 padişah arasından dedesini bulmak demektir. şimdiden kolay gelsin... *
yoktur öyle bir şey yani vardır da herkes için geçerli bir önerme değildir o...
sadece osmanlı hanedanından ve soyundan gelenler osmanlı torunudurlar...
biz mi? kesinlikle...
nedenleriyle açıklması için;

(bkz: biz osmanlı torunuyuz/#26766633)
kendini haybeden soylu sanmaktır.
Bir azeri olarak benim olmadığım kesin.
osman gazi'nin torunu olmaktır.
kan bağı gerekir, kalp bağı değil.
osmanlı bir hanedanlık ismidir. amk ispanya da avusturya da biri çıkıp ben hapsburg torunuyum diye bağırırsa adama gülerler bir ihtimal tımarhaneye yatırırlar. sen kimsin osmanlı torunu olacaksın aq. anadolunun bi köyünde anca vergi zamanı hatırlanan gariban köylünün torunusun sen. osmanlı nın askeri bile balkan devşirmelerinden oluşuyordu. sen kim osmanlı torunu olmak kim a andaval. amacın milliyetçilikse ben türk oğlu türküm de mesela. amacın milliyetçilik değil ümmetçilikse ben müslümanım demen yeterli zaten.

al sana osmanlı torunu

https://scontent-cdg2-1.x...f80d6cf79&oe=5716F16B

abdülhamidin torunu adile osmanoğlu. noldu ? aklındaki osmanlı torunu kavramına uymuyor demi? kadın soylu çünkü aq. o osmanlı torunu senin gibi köylü değil.
sadece handedana mensup olanların dahil olabileceği hadise. onların da alayı ingiltere vatandaşı ya da ingilterede yaşıyor. türkiye'de yaşayanların sayısı çok az.

osmanlı torunuyum diye övünen sığırlar ancak tebaa torunu olabilir.

dipnot: hiç bir bok yemeden geçmişiyle övünmek ancak salakların yapacağı bir eylemdir.
çomar ilüzyonudur.

osmanlı torunu olmak belli bir hanedanın üyesi olmaktır. hiçbir şey ifade etmez.
sevdalıların sıkça dile getirdiği bir hayal.
ola, ola ancak ahırların da yaşayan bir osmanlı tosunu olursun.
çoğunun türk olmakla uzaktan yakından bir alakası

olmadığı için son çare osmanlı torunu olmuş.

onnigin torunu.
Osmanlı bir ırk değil bir ailedir siz yoksul köylülerin torunlarısınız.
Tarih kitaplarıyla hukuku olmayanların iki ayaklı külliyattan edindikleri fantastik ve boş bir aidiyet.
Osmanlı bir aile değil bir millettir.
Fakir fukura garip Gureba bir köylünün torunu olsak bile, o adam Osmanlı.

Şöyle diyor TDK
Osmanlı:
1299’da Osman Gazi tarafından Anadolu’da kurulan ve Birinci Dünya Savaşı’nın sonuna değin yaşayan bir büyük Türk devleti olan Osmanlı imparatorluğu’nun uyruğu kimse.

Aile olan hanedan olan Osmanoğullarıdır.
Tutup kimse de Osmanoğullarinin torunuyuz demesin aq.
az ötede olsunlar.