bugün

''tabii ki değilsin,sen kim osmanlı torunu olabilmek kim?''diye cevap verilmesi gereken söz öbeği.
nereden geldikleri bilinmeyen saçma sapan gerilikçi, yobaz bir oluşumun parçası olmamak en doğrusu.
(bkz: selçuklu torunu)
O zaman devşirmesindir cevabı verdiren başlık.
Lan hıyar osmanlı torunu olma hadi sen türk olduğunu da bilmiyorsun genetik olarak. Önemli olan senin kaderin bu topraklarda imiş sen de burada yaşıyorsun. Mevzu hissetmek.
bu padişahlar benim dedem değil babam değil. ben nereden osmanlı torunu olacakmışım? hayır zaten olmak zorunda mıyım?

şimdi "kendi tarihini inkar eden soysuzlar" muhabbeti yapacak osmanlar. biz kendi tarihimizi inkar etmiyoruz zaten, osmanlı bizim değil, tarihi de bizim tarihimiz değil. bunu anlayın.
osmanlı nın türk olmamasının sonucudur. tarihini bilen veya araştıran herkesin varacağı kanı.
(bkz: sen orospu çocuğusun)
bizene ulan ibne diye haykırtan durum.

(bkz: orospu çocuğu) olduğunu idda etsen bile bize ne?
osmanlı torunu değilsindir zaten, osmanlı torunu olsan zengin bir ülkenin vatandaşı olurdun. türkiye cumhuriyeti gibi üçüncü dünya ülkesinde yaşamazdın.
http://images.beyazgazete...-da-bir-araya-geldi_k.jpg

http://galeri8.uludagsozl...lesine-birakin_763837.jpg

gerçek torunlar yukarıdaki fotolarda. ha sen de bu kare içindeysen bilemem tabii. ben değilim çünkü.
Nereden geldiğini bilmek demek geçmişini bilmek demektir, geçmişini saklamak değil. saklamayıp yorumlayabilmeli ve eleştirilebilmelidir insan tarihini. bu sebepten mütevellit sonuna kadar arkasında durduğum bir sözdür.
ilgili yazar uzaylıymış beyler konu kilit.
Kesinlikle doğrudur. Osmanlı bir millet değildir. içerisinde onlarca çeşitli kültürü barındırır.

Osmanlı torunuyum diyen adam, kafasında mükemmelleştirdiği padişahlığı millet sayar. Hayalperesttir yani ve cahildir.

Denmek istenen, "bir zamanlar burası osmanlıydı ve osmanlı 7 düvele hükmetti. Ben de onlardanım."dır. Bu psikoloji ciddi manada ezik psikolojisidir.

Evet, osmanlı'nın yaptığı şeyler benim geçmişimdir, ancak kimse kusura bakmasın gerçek ecdad-ı osmanlı şu anda Türkçe değil fransızca konuşuyorlar.

Adam takmış fesi, ben osmanlı torunuyum diyor. Bi siktiriniz efenim.
Evet ben türk torunuyum ve osmanlı yı orta asyadan gelen türkler kurdu(orta asyadan altını çiziyorum)bu yüzden saygı duyarım.
kardeşini vuranlar, bebek katilleri benim atam olamaz. zaten osmanlı'yla kan bağım da yok.
o zaman istanbula gelme. burdaysan da defol git.

atatürk ü sevmeyenler de ülkeden gidecek.

birlikte gidersiniz.
Aslında aramızda osmanlı hanedanından kimse yoksa hiçbirimiz mantıken osmanlı torunu değiliz bu yüzden mantıklı bir önermedir.

işin manevi kısmı başka tabisi.
Yok osmanlı torunuyum amk yok cumhuriyet çocuğuz amk kendinizi böyle sığ şeylerle tanımlayacak kadar mal olmayın şu topraklarda yüz tane devlet kuruldu sümerlerden, hititlere özümüz anadolu'dur veya değildir bunu bile sahiplenmek zorunda değilsiniz.
https://scontent-mrs1-1.x...681b5bc2a&oe=56E12FD3
son dönemde tatlı su solcuları tarafından sıklıkla kullanılan ifadedir.

oldu...

osmanlı torunu değilsin, onun torunu değilsin, bunun torunu değilsin.

altın kasede mi taşıdılar seni sperm halindeyken,

öyle mi aşıladılar ana rahmine?

ondan gelmedin bundan gelmedin de kimden geldin acaba?

bir de millete diyorlar "baban kimdi bilemezdin" diye.
Osmanlı soyundan gelmediğini söylüyordur. Ki hanedan soyundan degilse doğrudur.
Osmanlı devletinin halkından geliyor olması muhtemeldir. Buralıysa tabi.
doğru bildirimdir. çünkü dedeleri de osmanlı zamanı gavurdu. osmanlı değil.
ingiliz uşaklarının beyanıdır.
doğru önermedir. Osmanlı bir millet olmadığı için osmanlı zamanında yaşayan atalarınız türk, kürt, ermeni, boşnak, arnavut, makedon, rum falan filan idiler. fatih sultan mehmet'in soyundan gelmiyorsanız osmanlı torunuyum diye ortalarda dolaşmanıza anca güleriz. senin atan saraylarda yaşayan biri değil o saraylarda yaşayanlar daha rahat yaşasın diye bu toprağı ekip biçen köylülerdi.