bugün

Toprağını sadece vergi ve asker toplama için kullanan bir çadır devleti için gayet olağandır.

Anadoludaki kültür envanterine bakılsın;moğollar, haçlı seferleri ve arap yağmalarına rağmen oran/orantı yapıldığında osmanlı eseri < roma, selçuklu eserleri.

Ayrıca fatih in bizzat kendi tarihçisi kritovulos bu ailenin türk değil persleşmiş (doğulaşmış anlamında) rum olduğunu söylüyor, neden osmanlıya bir aidiyet duyuyum ki?
En üstteki, başlık sahibi arkadaş kime sövüp kime sövemeyeceğimiz konusunda çerçeve çizdi, allah razı olsun.
osmanlının kurduğu toprak diye bir şey yoktur. zira o topraklar işgal edilmiş ve talan edilmiştir. atatürk ise bu talan ve işgali bertaraf etmiş ve ülkeyi kurtarmıştır.

yani osmanlı atalarına bu yüzden sövmek makul bir düşünce iken, ülkeyi kurtaran atatürk'e sövmek net ihanet demektir.
benim atam karamanoğullarıdır. haksız yere anadoluda devlet kuran, karamanoğullarının hakkını gasp eden osmanlıya sempati beslemiyorum. osmanlı gibi gerici, arapçı, yobazlar yerine karamanoğulları devlet kursaydı şimdi amerika yerinde türkiye olurdu.
monarşiye tapmak nasıl bir şeydir yahu.

iste kuru ekmekle büyüyen neslin 2020 de tartışma konusu bu olur.
Beyni sulanmış çapulcuların huyudur.
Vatan haini demişsiniz de Osmanlı da mı yaşıyoruz ne vatanı?
Ayrıca günahı olan kötülenir. Hiçbir suçu günahı olmayan kötülenemez ki iftira olur bu.
Ben iftira atanı görmedim hep osmanlıyı batıran bazı padişahların yedikleri haltları anlatıyorlar.
Yıl 2020 padişahçı olmayalım lütfen
Şuan yaşadığım topraklar osmanlının fransızlara verdiği ve atatürk’ün geri aldığı topraklar olduğu için benim yapmadığım şeydir.
ibneliğin geldiği son raddedir. hem osmanlının kurduğu topraklarda yaşa aç karnını doyur hemse belgesi olmayan iddalarla sultanlarımıza hakaret et kodumun vatan hainleri..
Aslında Osmanlı Devletinin halkının kendi dini değerlerinden uzaklaşması Devletin yıkılmasına zemin hazırlamıştır. inşallah dini değerlerimize döneriz ve tekrar dünyaya hükmederiz.
osmanlı toprakları dediğin an, seninle bağlantımız koptu. Burası atatürkün osmanlının külleri üzerine kurduğu türkiye cumhuriyeti bunu kabul etmek zorundasın.
biraz büyüyün tartıştığınız şeylere bakın ya taraftar kavgası gibi.
kendi evinde yaşayıp ailesine laf eden nesilsiniz daha ne konuşuyorsunuz.
valla ben türkiye cumhuriyeti toprakları içerisinde yaşıyorum.
Roma'ya da satasmayalim bosuna. Roma buyuk bir medeniyettir.

Bu memlekette osmanliyi asagilayan da ataturku asagilayan da kucuk gorende ayni hainlik icersindedir. Bu arkadaslari ciddiye almamak gerekir.