bugün

(bkz: prut savaşı)
Yunan krallığından sonrasını okumadım ahahaha. Okudum hepsini okudum. Sadece prusya ile savaşlarımızı tam hatırlamıyorum. Fransa ve Rusya dahil diğer devletlerin hepsini yendiğimiz savaşlar var. Yunan bulgar ve sırp dediklerin ise fethedilmişti yani zaten osmanlı'nın birer küçük vilayetiydi.
o saydıklarının hepsini de hoplatmış bir devlettir osmanlı.

osmanlı devleti koskoca bir tarihi döneme yayılır. acısıyla tatlısıyla 6 asır.

küllerinden doğan için:

(bkz: türkiye cumhuriyeti)
Malesef 1700 lerden sonra geçmişte kölemiz dediğiiz her ülkeye yenildik özellikle Ruslardan ağır darbeler aldık.
Hoplatılma meraklısı yazar kişisi beyanı.
Ordular hoplamaz arkadaşlar. Savaş kazanır ve kaybeder.
Ancak herkes yediğinden ikram eder.
Tarih takım tutar gibi okunmaz.

Yavuz Bahadıroğlunun en güzel kelamlarındandır.
Bu yunan yahut ermeni artığını adam yerine koyup yazanlar olmuş ama hiç gerek yok, kendi boklu tarihini kendi çapında bir şey zannetsin. Platon'un da dediği gibi madde kişinin verdiği değerle değişmez madde idea'dadır ve aslı ordadır. Bu çapulcunun sözleri tarihimizi lekeleyemez.
Derdini seviyim.
maşaallah ne osmanlıymış be kardeşim dillere destan . ecdadımızla ne kadar gurur duysak azdır .
(bkz: istanbul u alan fatih vermeyen mustafa kemal dir)

Fatih Sultan mehmet, Kanuni Sultan Süleyman, Yavuz Sultan selim gibi kafa adamları çık osmanlı hiç de iyi işler yapmamıştır.

Teknolojiyi geçtim, tarım da bile toprak fethetmekten ilerleyememiştir. O kadar toprağı fethettin ne oldu? ilk zayıflığında isyan edip toprağını geri kurtardılar. Araplar bile sana isyan edip sırtından bıçakladıysa durup düşüneceksin. Kanuni Sultan Süleyman patates yiyememiştir misal. Domatesi yeşilken yiyorlardı, kırmızısını bile bizanstan gördük. Doğru konuşmayı, tenkit etmeyi vatan hainliği olarak görenler var. Benim soy adım bile yoktu lan. Sultanzade, asilzade ünvanım yoksa adam yerine bile koyulmuyordum.

Soy ağacımızı bile Cumhuriyet kadarıyla biliyoruz, ama sultan ve padişah çocukları nedense nerelere dayandıklarını iyi biliyorlar.

osmanlıdan kalan enkaza bakmadan musul kerküğü verdik diyen çomarlar, osmanlı o kadar güçlüydü de yarım ekmek ile üzüm hoşafı yiyerek gün geçiren askerimizin edebiyatını yapmayı iyi biliyorsunuz ama. Osmanlının uşi antlaşması ile italyanlara bıraktığı 12 adaları atatürkün kaybı diye götünden uyduran çomarlar, hatay benim şahsi meselemdir diye hasta yatağından kalkıp hatayı türk toprağı yapan adamı takdir etmezsiniz değil mi?

Biz hun, göktürk, selçuklu, osmanlı torunuyuz sıkıntı yok da sizin türkçü mustafa kemalle alıp veremediğiniz varsa siz bunların hiçbirine ait olamazsınız.

islamcılık adı altında bütün ömrünü türkün sancağını yere düşürmemek için çabalayan adamı uyanıklık yapıp yok sayan zihniyetin götüne kafam girsin.
Dönemine göre değişkendir

Şimdi ben roma ordusunu hoplatan ülkeler diye liste açsam altına döşesem

*hunlar
*partlar
*gotlar
*süevler
*anglo-saksonlar

Diye yazsam italyan bana der ki

"Be amına kodumun ibnesi roma değil mi

bitinya,galya,bretonya,makedonya,mısır,kartaca,selevkos,yahudiye,ermenistan,kommagene,iberya gibi devletleri kendine bağlayıp yüz yıllarca devletler arasında kilometre taşı olan" derse göt gibi kalırım çünkü ben adama roma nın sadece son dönemini söyledim oysa ki atıyorum roma tarihi hakkında konuşacaksak o tarih antik şehir devleti olan roma dan ortaçağ a kadar gider bir bütün olarak ele alınır osmanlı da o hesap

Yanı osmanlı yı sadece son dönemine göre yargılarsan türk'ün biri lafı yedirir oturtur doğru olan beylik döneminden son dönemine kadar osmanlı yı incelemek.
yahu biri demiş köle idiler 400 yıl. yahu o köleler devletin en yüksek mertebelerine getirildi ama senin öz türk evladın sadece ırgat idi...
çomarların zoruna giden listedir.

ne oldu len? anlatmıyor mu sizin diziler bu konuları he amuğa koduklarım.
--spoiler--
avusturya-macaristan imparatorluğu: tarihin en kısa meydan muharebesi ile yerle bir ettiğimiz bir ülke.

rus çarlığı: ülkelerini istila etmeyelim diye kraliçeleri çadıra gelip bizim baltacı mehmet paşaya vermişti.

britanya imparatorluğu: çanakkale ve kut'ul amare'yi tarihlerinden silmek istiyorlar.

fransa: 100 yıl kendilerine içki içmeyi ve dans etmeyi bile yasaklamıştık.

italya: ülkelerini işgal etmeyelim diye papaları her gün bize yalvar yakar mektup yazıyordu.

yunan krallığı: 400 yıl bize köle olarak yaşadılar.

bulgaristan: 400 yıl bize köle olarak yaşadılar.

sırbistan: 400 yıl bize köle olarak yaşadılar.
--spoiler--

sonuç?

m.kemal atatürk diye bir adam çıkıp halkı örgütlemese o 400 yıl yönettiğin yunan kesecekti götünü.

britanya imparatorluğu: senin abdülhamid han efendinin torunu bu adamların gemisine binip kaçarak kurtardı götünü, onu da unutma istersen çomarcım.
tarihi payitaht abdülhamid gibi dizilerden öğrenen çomarların bi haber olduğu listedir.

"he yavrum he, abdülhamid alman kayzerini ayağına çağırıp şamarlıyordu dimi"
osmanlı özellikle son dönemlerinde ruslar tarafından hoplatılmayı öyle alışkanlık haline getirmiştir ki sırf onun için bile bir başlık açılabilir aslında.
avusturya-macaristan imparatorluğu
rus çarlığı
prusya
britanya imparatorluğu
fransa
italya
yunan krallığı
lehistan
bulgaristan
sırbistan

daha ufak tefek çok var da yazmaya erindim.