bugün

hayırlı osmanlılar arkadaşlar.

biliyorsunuz cumhurbaşkanımız olsun, onun takipçileri olsun, osmanlı hanedanına fevkalade saygılılar.
onlara önem veriyor, trt'de iş veriyor, projelere ortak yapıyorlar falan.

peki halihazırda osmanlı hanedan reisi kim?

şu an osmanlı hanedan reisi, abdülhamid'in torunlarından olan dündar osmanoğlu'dur.
dündar osmanoğlu, 2017 ocak ayında, osman beyazıt osmanoğlu'nun vefat etmesi ile, osmanlı hanedan reisi olmuştur.

kendisi ile tanışın. şu tonton amcamız;
görsel

ne mutlu bize.
"hanedan reisimiz başımızda yareppim sana şükürler olsun." demeden önce "dündar osmanoğlu nerede?" diye soralım.
"herhalde türkiye'dedir, ya da fransa'da felandır..." diye düşüneceksiniz belki.

ama kendisi şam'da yaşıyor.
şam'da evet.
zalim esed'in yanında. yamacında, onun kontrolü altında...

osmanlı hanedan reisi, şam, esed...?
"n'oluyo amına koyim" diyeceksiniz.

evet, osmanlı hanedan reisi şu an zalim esed'in elinde.
biz ise burada osmanlı hayalleri kuruyoruz.

filhakika, bana inanmıyor olabilirsiniz.
bana inanmıyorsanız sayın hanedan reisimizin payitaht abdülhamid dizisi için yazdığı şu önsöze bir göz atın bakalım, osmanlı hanedan reisi nerede imiş?
görsel

insan ister istemez soruyor.
bu kadar osmanlı torunu utanmıyor mu hanedan reisinin esed'in elinde olmasından?

mit yok mu bu ülkede?
bonba falan atıp hanedan reisimizi zalim esed'in elinden kurtaramıyor mu?

hayırlı pazarlar...
Çin'de tarih boyu kaç hanedan başa geçti? Bunlardan kaçının soyu devam ediyor? Çinliler bunlardan nefret mi ediyor? Yoksa hanedan yeniden canlansın mı istiyorlar?
Ülkenin Osmanlı dediğimiz devleti aliye olduğu döneme özlem duyuluyorsa bu Osmanlı hanedanına özlem duyulduğu anlamına gelmez, Osmanoğulları isterlerse reyizden rica ederler ve "ülkelerine" dönerler, gerekiyorsa reyiz yasa da çıkarır,
Mesele hanedan gelsin değilken Osmanlı hanedanı başka ülkelerde yaşamaktan memnunken böyle atraksiyonlara hiç gerek yok. Sadece böyle bir gereksiz hayale gerek olmadığı gibi konuyla alakalı ironik yazılara da gerek yoktur.
o zaman bassın küsküyü, bassın küsküyü.
osmanlı hanedanı reyiz ve taklavatının en uzak durmak istediği kişiler

sen bakma o parfüm ve takı pazarlayan zırtapoza, referandum öncesi

basmışlar parasını öttürüyorlar. referandumdan sonra parfüm pazarlamaya devam.

(bkz: ver mehteri)