bugün

Evet efendim,
Geri kafaliyim, yobazim, at gozlukluyum.

Ve de osmanlı devletine hayranım.
Hadi Dağılın şimdi.
Osmanliyi seviyor diye osmanlinin geri gelmesini istemiyor heralde. Sadece seviyorsa birakin sevsin.

gecmişte olan cogu zaman insana guzel görünebilir cünkù uzakta oldugu icin kötü ayrintilarini göremeszin, bu psychologide bir gercek sanirim.
normal bir insandır. osmanlıyı devlet-i muhammediye olduğu için hayran olmak lazım gelir. bu insanlar geçmişi iyi irdeleyip geçmişte yapılan yanlışlıkları iyi bilmeli ve geleceğini ona göre tasarlamalıdır. bu insanın tek gayesi bu olmalıki devletin adı ne olursa olsun milleti ruhu osmanlı olabilsin. osmanlıyı devlet olarak değil düşüncesiyle benimsemek doğru olandır.
dünya üzerinde milyonlarca kişiden biri. bu imparatorluğa hayran olmayana şaşarım. abd, yüz yıldır osmanlı düzenini kurmaya çalışıyor ama hala başarılı olamadı. ayrıca ülkemizdeki bu aptalca osmanlı düşmanlığını anlamak mümkün değil.
evladım; alayınızın dedesi osmanlı vatandaşıydı, tribiniz kime.
Nefrette gizli hayranlik oldugundan bir suru hayran milletler vardir aslinda devlet duzenine. Ama bizimkilere sorsan kardes oldurdu yok hurrem sunu yapti vs. Derler cunku medyanin veya sosyal medyanin gosterdigi pencereden bakarlar sadece. Cikarin at gozluklerinizi bayim bu devleti ne kadar ozluyor ortadogu bilemezsiniz.
evliyken eskortlara gider.
uskupte gezi programi yapan bir sunucu evladi fatihanlardan biriyle konusma yapiyor.
dialogun sonunda ya ne guzel turkce konusuyorsun, bizim buraya gelip gidenlerden mi diye sorunca cocuk cevabi yapistiriyor.
sen nerelisin abi?
istanbul.
ben niye sizden ogreniyim, siz bizden ogrenmissiniz. uskupum fethi 1393, istanbulunki 1453.

iste osmanlinin buyuklugune ve ona hayran kalmak icin sebelerden sadece biridir o genc evlad i fatihan.

kerkuk turkulerine bakin ne diyor?
bir tarihim var benin serefli sanli,
dilim turktur benim aslim osmanli!
Mutlak suretle Türk olduğu gibi aynı zamanda yabancı olup tarihle ilgilenen birçok insandır.

Osmanlıya hayran olmamak tarihten habersiz olmakla beraber ırkı kırık bir puşt olmanın sonucu da olabilir tabi. Ulusolcu çaşıtlar Osmanlıya hayran olanlar için "türk değillerdir" diyebilir! Türkçü-Turancılar bu tiplere güler geçer...

birde şu tarihi olmayan ve olmayan tarihiyle Türklere "sizinde tarihiniz yok" demek için Osmanlıya bok atan hıyarlar var. selam ederim onlara... Propagandanıza birkaç hıyar alet olabilir hatta dahilde olabilir ama biz yemeyiz.
Belli bir zümrenin çıkarını koruyan eski bir devlete hayrandır. türkler hariç herkes değerli olduğu pek sevilmez şahsımca.
Herifler uzaya cikmis siz hala osmanlida osmanli sonra bir adim ileri gidemiyoruz sikimi gideriz bu andavallarla.
osmanlı türklüğün nasıl inkarı oluyor merak ediyorum o zaman türkiye cumhuriyeti islamın inkarı oluyor düz mantık.
Osmanlıya hayran olmakla "osmanlıcılık" diye bir şeyi karıştıranlar tarafından çemkirilir bu insanlara.

hayır amk insan ne söylediğine bir bakar sonra konuya bakar alakasız ise susar falan ama yok... devam aynen devam!

Osmanlıcılık nedir? Osmanlı imparatorluğu içindeki bütün ulus ve unsurları Osmanlılık ruhu içinde birleştirmeyi amaçlar.

bunun tanımı tamam...

Peki Atatürk'ün ulus bilinci nedir? Türkiye Cumhuriyetini kuran Türkiye halkına Türk milleti denir.

Osmanlı arapçasını söylemiş.

atatürk ingilizcesini.

osmanlıyı da Türkiye Cumhuriyetini de seviyor ve değer veriyoruz. ikisine de hayranlık duyuyoruz çünkü biz Türk çocuklarıyız.

ek: ispanyol ve portekizli katolik hristiyan çeteleri ile Osmanlıyı-Türkleri karıştırmayın güzel kardeşlerim. Osmanlı zalime alp mazluma eren'dir. Onu bunu kesip dilini konuşturmamış gittiği topraklarda halkı açlığa terk edip kasasını doldurmamıştır. ingiliz gibi fransız gibi ispanyol gibi puştluk bize yakışmaz.
600 yıl gibi bir süre ayakta kalan ve dünyanın her bir yanına ulaşmış bir imparatorluk olan osmanlı'yı sevmemek için ya kızıl komünist ya da kürdistan diye bağıran keko olmak lazım.

ha şunu da söyleyenler olmuş;
''osmanlı, türk dilini uzak ve uç bölgelere götürmedi''

iyi de sayın abim, osmanlı'nın avrupa manda ve himaye mantığını kullandığını kim söyledi. dil ve din baskısı kullanmayan belki de yegane imparatorluktur.
Sonuçta atalarım oldukları için hayranıyım, hayranı olmak zorundayımda.
osmanlı'yı özlemeyen türk kalpsiz,
türkiye cumhuriyetinin sınırlarıyla yetinen türk ise beyinsizdir.
osmanlı' yı genelde tatar türkleri ve balkan türkleri sevmez . onların da içi anadolu' ya ve osmanlı' ya karşı kıskançlıkla ve kinle doludur . ırkları türk olsa da zihniyetleri yetişme şartlarından dolayı tek dişi kalmış domuzun ( canavarın ) tarafındadır . bu yüzden osmanlı hakkında sürekl kara propaganda yaparlar . tarihi şartlara göre değil işlerine gelene göre değerlendirirler .