1. 1.
  şüphe götürmeyen bir gerçektir. birkaç padişahın istisnasıyla birlikte yaptıkları tek şey saraylarda çarçur harcamalar yapmak, halkın varlığını sömürmek, osmanlı sınırları içinde yaşayan halkları padişah kölesi yapmak, halkı bilinçli bir şekilde cahil bırakmak, bilimin bir yerden sonra eğitimde hiç yer almaması, sadece fetihler yapmak ve 17. yy dan sonra da tam 300 yıl boyunca sömürge haline gelmek, batıdan borç dilenmek, kendi boğazlarını topraklarını koruyamamak, kendi sanayisini kuramamak vs. uzar gider bu.

  neyse ki önder atatürk sayesinde osmanlıdan kalan bütün pislikler 15 yıl içinde temizlenmiş, yerli sanayi kurulmuş ve türk tarihinde ilk defa bütçe fazlası verilmiştir. yapılan icraatlerin çok küçük bir kısmıdır sadece bu. avrupaya uçak ihracatından, sosyal eşitliği sağlayan kanunlardan, okuma yazma seferberliğinden, devrimlerden, söz etmiyorum bile. siz hala osmanlı deyin. biz cumhuriyetle övünürüz.

  edit: haysiyetidir, namusudur, şerefidir demek yerine söylediklerim doğru mu değil mi ona bakın siz.
  5 -9 ... sovyet piyadesi
 2. 2.
  özellikle 1908-1918 arası.
  1 -2 ... masklavi
 3. 3.
  osmanlı türk milleti'nin, türk tarihinin namusudur, şerefidir.
  6 -2 ... laz ziya
 4. 4.
  osmanlı hanedanı en şerefli türk hanedanı ve tarihimizin zirvesidir.
  4 ... huluku tanhu
 5. 4.
  Osmanlı nın da Türkiye devleti olduğunu bilmeyen malların iddiası. Göktürk büyük Selçuklu anadolu Selçuklu ve Osmanlı kaynaklarda Türkiye olarak gecer. Aynı safevi, Afşar, pehlevi devletlerinin iran olması gibi.
  ... benimhalaumudumvar
 6. 5.
  vatan millet sakarya.
  ... mana potu
 7. 6.
  bunu diyen ermeni veya rum ise haklı olan söylemdir. osmanlı bunların analarını 600 yıl boyunca iyi hoplatmıştır. zaten günümüz kemalistlerin çoğu ya rum ya da ermeni soyundan geliyor. özellikle izmirin chpli kesimi tamamen rum. o yüzden bunlar osmanlıyı fazla sevmez.
  -3 ... tarihci memur
 8. 7.
  milli mücadele sırasında güney cephesinde dedemin dedesinin fransız ve ermeni çeteleriyle çarpıştığını, ankara anlaşması sonrası batı cephesinde yunan ikmal kollarını vuran çetelerin içinde yer aldığını bilmeyen zavallı yazarların atalarımın ermeni veya rum olduğunu düşündüğünü, ancak kendisine sorsak kurtuluş savaşında senin ataların ne yaptı desek cevap veremeyecek olanları göstermiş başlıktır. kimse yurtseverliğimi sorgulamasın.
  -1 ... sovyet piyadesi
 9. 8.
  Hayır hayır mal olmak böyle birşey ile izah edilemez bu bambaşka bir şey. Bu yazı bu zihniyet tamamen kliniklik. Bunun çaresi tıpta arkadaşlar. Bu zihniyeti yatıracaksın hastaneye ilgileneceksin bununla.

  Yani böyle bir söylem böyle bir cahillik böyle bir tek düze bakış acısı tamamen art niyettendir.
  1 ... frekans
 10. 9.
  https://galeri.uludagsozl...Furdan-siktir-git-838674/
  ... seruven44