1. 1.
    osmanlının terk ettiği diyarlarda zulüm olmasın o denyo.
    10 -2 ... seruven44
  2. 2.
    osmanlının işgal ettiği topraklardaki zulüm = 0.
    3 ... abdullahyuksel
  3. 3.
    arsız bela yeniçeri'nin atarlı semt aşkı hikayesinden osmanlı'nın işgal ettiği topraklardaki zulüm sonucunu çıkarabilmiş sıçmığımsı tespit.
    3 -3 ... merzifon prensi
  4. 4.
    osmanlılar sıklıkla hristiyan köylerini basıp ganimet toplayıp kadınları falan satarlardı. Kendi uydurdukları osmanlı- islam kimliğine uymayanları küçük görürlerdi. Anadolu halkını asırlar boyu karanlığa, cahilliğe mahkum ettiler.
    2 -4 ... cenkiss
  5. 5.
    Osmanliyi polyannalık abidesi zanneden saftiriklerin işine gelmeyen ve bu yuzden reddettikleri zulümdür. Osmanli bir devletti ve kendi çıkarlarını koruması gerekiyordu, yani ispanyol krallığı hükmettiği yerlerde ne yapiyorsa osmanli da onu yapıyordu. Hikaye uydurmayi bırakın. Osmanli da diğer büyük devletler gibi kan ve zulüm uzerine kuruluydu.
    5 -5 ... graben
  6. 5.
    Batının yaptıkları karşısında Osmanlı'nın yaptığı devede kulak kalır.
    3 ... otisabim
  7. 6.
    ulan denyo osmanlı isteseydi o zaman ne yahudi ne hıristiyan bırakırdı hatta çoğu yahudi ve hıristiyanı zulümden kurtarmıştır. bunu çoğu hıristiyan ve yahudi tarihçi de açıkça itiraf ediyor. atasını tanımayan it peşinde gezer. iftira atma.
    1 -1 ... seruven44
  8. 7.
    herkes o zamanları yaşıyormuş gibi konuşuyor. ben yaşamadım da bilmiyorum da. ders kitaplarında gösterilenlere de inanmıyorum.
    1 ... coherence
  9. 8.
    insanın öz be öztürk olması bir imparatorluğun zulüm, acı çektirmeden ayakta tutulabileceğine inanacak kadar saf olmasına sebep olmamalı..
    -1 ... dinsiz kitapsiz kafir
  10. 9.
    osmanlının torunları ipe ipe geliyor çatlayın oğlum.
    ... seruven44