1. 1.
  balkanlarda yüzyıllarca sürmüştür. hıristiyan ailelerin çocukları zorla gaspedilmiş, müslümanlığı kabul etmeyenler ya katledilmiş ya da en ağır koşullarda yaşamak zorunda bırakılmış, yüzyıllar boyunca balkan milletleri inim inim inlemiştir. hala daha tam olarak ayılabilmiş değiller.

  selanikli kyranna'nın hikayesi bir örnek. selanikli kyranna, 20 yaşında ortodoks bir hıristiyan kızı. bir gün işgalci yeniçeri askerinin biri bu kızı görüyor ve karısı yapmak istiyor, kız bu teklifi dinine bağlı olduğu için reddediyor. daha sonra duruma öfkelenen yeniçeri kızı kaçırıp zindanda 1 hafta işkence ediyor, kız o koşulda can veriyor.

  şükürler olsun ki tanrıya bu milletlerin dualarını kabul etti, bu zulüm sona erdi.
  8 -14 ... berkecan99
 2. 2.
  osmanlının terk ettiği diyarlarda zulüm olmasın o denyo.
  10 -2 ... seruven44
 3. 3.
  osmanlının işgal ettiği topraklardaki zulüm = 0.
  3 ... abdullahyuksel
 4. 4.
  arsız bela yeniçeri'nin atarlı semt aşkı hikayesinden osmanlı'nın işgal ettiği topraklardaki zulüm sonucunu çıkarabilmiş sıçmığımsı tespit.
  3 -3 ... merzifon prensi
 5. 5.
  osmanlılar sıklıkla hristiyan köylerini basıp ganimet toplayıp kadınları falan satarlardı. Kendi uydurdukları osmanlı- islam kimliğine uymayanları küçük görürlerdi. Anadolu halkını asırlar boyu karanlığa, cahilliğe mahkum ettiler.
  2 -4 ... cenkiss
 6. 6.
  Osmanliyi polyannalık abidesi zanneden saftiriklerin işine gelmeyen ve bu yuzden reddettikleri zulümdür. Osmanli bir devletti ve kendi çıkarlarını koruması gerekiyordu, yani ispanyol krallığı hükmettiği yerlerde ne yapiyorsa osmanli da onu yapıyordu. Hikaye uydurmayi bırakın. Osmanli da diğer büyük devletler gibi kan ve zulüm uzerine kuruluydu.
  5 -5 ... graben
 7. 7.
  Olmayan zulümdür. Atalarımız zulüm değil eşitlik ve barış getirmiştir.
  5 -1 ... seattle sanayi odasi
 8. 8.
  Batının yaptıkları karşısında Osmanlı'nın yaptığı devede kulak kalır.
  3 ... otisabim
 9. 9.
  ulan denyo osmanlı isteseydi o zaman ne yahudi ne hıristiyan bırakırdı hatta çoğu yahudi ve hıristiyanı zulümden kurtarmıştır. bunu çoğu hıristiyan ve yahudi tarihçi de açıkça itiraf ediyor. atasını tanımayan it peşinde gezer. iftira atma.
  1 -1 ... seruven44
 10. 10.
  herkes o zamanları yaşıyormuş gibi konuşuyor. ben yaşamadım da bilmiyorum da. ders kitaplarında gösterilenlere de inanmıyorum.
  1 ... coherence