bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  kitabı okumadım. umarım olayın devletler arası boyutu yazılmıştır. oğlancılık, osmanlı'da gayet normal karşılanırdı. 1800'lerin sonlarında ortadan kalkmış, kısmen gizli saklı sürmüştür.

  yamulmuyorsam abdülaziz dönemi... bir dizi resmi temas için istanbul'a gelen ingiliz ve fransız konuklar eğlence mekanlarına götürülür. alenen oğlancılığa şahit olan konuklar mekanı terk ederler. akabinde tepkiler tartışmalar derken olay büyür. hatta ingiliz elçi durumu satır satır londra'ya bildirir. osmanlı, ingiltere'de kafir ve sapık ilan edilir. osmanlı devlet ricali binbir dil dökerek tansiyonu düşürür. osmanlı tüm bu olaylar üstüne imajını düzeltmek için rusya'dan gemilerle kadın getirmek zorunda kalır. kadınların görevi erkeklere sevişmeyi öğretmek, sevdirmek.komik ama olay belgeli ve gerçek.

  edit: imla.
  9 -8 ... power supply
 2. 2.
  Oğlancılık eski yunandan belki daha önceden beri çoğu toplumda açık veya gizli olarak var olan bir kurumdur (bkz: Spotlight). Osmanlıda eşcinsellik günah ve belki ayıp olmasına karşı yasak değildi, bu işi profosyonel olarak yapan "oğlan"lar esnaftan sayılır ve geçitlere katılırlardı. Ayrıntılı bilgi "osmanlı'da seks - murat bardakçı".
  5 -2 ... sinirlidudak
 3. 3.
  Akıllara genç Osman'ı getirmiştir.
  1 -1 ... streichholzschachtel
 4. 4.
  çok yaygındı. kitap okuyun...

  selam ve dua ile.
  5 -6 ... erectin
 5. 5.
  osmanlıyı karalamak için uydurulmuş olaydır.

  nereden biliyorsunuz olm sizimi silktiler.
  10 -11 ... atechso
 6. 6.
  (bkz: rıza zelyut)
  3 ... visneasidi
 7. 7.
  osmanlıda oğlancılık
  2 ... handsomeness
 8. 8.
  Yoktur. Avrupalıların uydurmasıdır. 2 çizilmiş resim ile oğlancılık kanıtlamaya çalışıyorlar. Buna Anca sizin gibi avrupa hayranları osmanlı düşmanları inanır. Net.
  4 -5 ... keyfinizinkahyasi
 9. 9.
  Normal bir şeydi ibneler esnaftan sayılırdı ve geçitlere katılırdı 3. Ahmet döneminde rusyadan kadın getirilerek bubdurum bastırılmaya çalışılmışsada başarılı olamamıştır.
  4 -1 ... fyodor paskevich
 10. 10.
  ya şindi bi kere ozmanlıda oğlan gens kız demekti. öhömm.
  4 -1 ... erecteo
kapat