1. 1.
    evet son zamanlarda karşılaştığımız durum birileri diyor ki biz atatürkün çocuklarıyız diğerleri diyor ki biz osmanlı torunuyuz. evet doğru ama sadece osmanlı torunu yada sadece atatürkün çocukları değiliz biz türk milletiyiz yani her ikisi de bizim atamız. ben ortalarda atatürkün askerleriyiz diye dolananlardan değilim ama atatürke saygı duyarım saygı duymam onun her anlamda çok doğru olduğunu göstermez . gel gelelim osmanlı evet osmanlı çok büyük hükümdarlık gerçekten adil bir şekilde dünyayı yönetebilmek savaş çıkarmadan 600 küsur sene bunu sağlamak günümüz dünyasında imkansız avrupanın hakim olduğu dünyayı görüyoruz her yerde savaş var. ama bu osmanlının her anlamda doğru olduğunu göstermez özellikle son döneminde dünyaya uyum sağlayamaması yanlış strateji yanlış yatırımlar adalette açıklar adam kayırmalar vb. temelini islam ahlakına oturtmuş bir devletin çökmesi için bir sebeptir. başka bir konu fatih gibi bir padişaha eşcinsel diyecek kadar düşmeyin. peygamber övgüsünü almış bir adama bunu yakıştırmak saçmalıktır şiirlerinin olduğunu biliyorum bu onun yanlış yaptığını göstermez yada bu tarz yaklaşımları normal karşılayan bir zihniyetin fatihi buradan vurmaya çalışması da ayrı bir ironi olur. pelin batu gibi tipleri ciddiye almak saçmalıktır gündeme oturmak istemiştir yada ateist forumlarda bunların yazılması çok normal. son olarak türbeye bez bağlamak Allahtan değilde türbede yatandan bir şeyler istemek zavallılıktır bilen müslüman bunu yapmaz cahil olan yapar. cahil olandan da her şey beklenir. ideolojik olarak atatürkçülüğü benimsemiş olana atatürkçü derim ama ben dinimi yaşamak istediğim de bana kılıf olarak atatürkü veye onun ilkelerinde laikliği gösterirsen ben sana ayetleri gösterdiğimde sen bu bahanelere devam edersen sana ataputçu derim çünkü Allahın emirlerinin üstüne atatürkün ilkelerini koymuş olursun yani onu ilahlaştırırsın yoksa atatürkün resminin önünde mum yakıp dua etmediğini biliyoruz. ne atatürkün çocuklarıyız diyenler ona yakışıyor ne de osmanlı torunlarıyız diyenler osmanlıya. cehaletten bu kadar gurur duymak hangi atamızdan geliyor ? uyuduğunuz uykudan uyanmanız dileğiyle ataları bir olan türk milleti.
    1 ... makara muko
  2. 2.
    Toplumun ortak değerlerini dinamitlemeye çalışan terörist davranışı. Bence fikir terörüyle de ciddi bir mücadele birimimiz olmalı. Çünkü bu tip değerlere saldıran kişiler ya maksatlı kişiler ya da maşalar.
    ... yok herif
  3. 3.
    atatürkçü olup osmanlı düşmanlığı yapanda var... her ikisi de saçma.
    -3 ... makara muko
  4. 4.
    Osmanlı'nın ve Atatürk'ün aynı anda sevilip saygı duyulabileceğini küçük beynine sokamayan tiptir. Cahildir.
    Laiklik adı altında din düşmanlığı yapanlarda bu kategori de dir. Her iki tipte beyinsizdir.
    -1 ... medyumketo