1. 1.
  osmanlı yok olmadı evrildi.
  2 ... monk of monkmountain
 2. 2.
  osmanlı bir hanedanlık sonuçta. hanedanlığın varlığı hanedan üyelerinin tarzı belirleyecek format değiştirseler de.
  halk açısından ise selçukludan osmanlıya evrilenler türkse türktü, çerkezse çerkez di. 1400 de bursa da yaşıyan bir osmanlı vatandaşı ben selçuklu vatandaşım mı diyecek. türk yurduydu türk yurdu olmaya devam ediyor diyecek.
  1 ... iste geldim burdayim
 3. 3.
  osmanlının yok olduğu falan yok. kafa aynı kafa, cehalet sefillik şımarıklık eziklik anadolu halkında aynen devam ediyor.
  2 -1 ... caranthir
 4. 4.
  Maşallah oğlumuz zeka küpüdür abisi aslında ... Sen bakma böyle aptal başlıklar açtığına.
  2 ... paganviodio
 5. 5.
  sorun şu ki inanç sistemin de osmanlı'dan kalma ve desteği sağlam değil. hem dilin de yeterli bir değil öyle olsa herkes senin inandığına inanır herkes senin konuştuğunu konuşurdu.
  ... rootz
 6. 6.
  Topragim osmanli'dan kalma? iyi guldum ha aksam aksam. Bizim atalar bosuna savasmis desene kurtulus savasinda. Meger osmanli'ninmis topraklar. ingilizler 5 cayina, fransizlar sarap icmeye, italyanlar pizza tanitimina, yunanlilarda uzo icip sirtaki oynamaya gelmisler memlekete. Bizde bi guzel sopa cekmisiz zavallılara.
  3 -2 ... abaninaltindakisopa
 7. 7.
  kendini ve turkiyeyi sadece orta asyali sananlara soylenebilecek bir cumle.
  -1 ... arxaggelou
 8. 8.
  Sadece başkent ve rejim değişti. Yoksa insanlar duruyor.
  ... selia
 9. 9.
  Sen bir kere osmanlı değil osmanlıya kılıç çeken moğol soyundanskn kendin söylüyorsun bunu. O yüzden bizden değilsin ve yoksun.
  1 -2 ... flat head
 10. 10.
  Osmanlı yok oldu. evet. başarisız bir çete yuzünden yok oldu. senin burda olmanın sebebi somürge olman. keşke olmasaydım demiş olabilirsin. askerinin çok olması, abd'nin istediği ülkeyle abd'nin çıkarları ugruna savaştırılman, vergilerin, feto, medya abd'nin çıkarlarına göre şekillenir. sence güzel bir yaşam mı?
  ... ipman1