1. 1.
  cahil insandır.

  ayrıca tarihten bihaber olan insandır.

  osmanlı devleti birinci dünya savaşında tarumar edilmişti ve itilaf devletleri tarafından paylaşımı yapılmıştı.

  atatürk bir önder olarak çıktı ve aziz türk halkı ile birlikte anavatanımızı kaybetmekten kurtardı.

  kör bir osmanlı veya atatürk savunucusu olmaya gerek yok.
  82 -12 ... le roi est mort vive le roi
 2. 2.
  mısır
  oğlu
  kadir
  lı.
  23 -4 ... drone agabey
 3. 3.
  ittihat ve terakki isimli darbeci ihanet şebekesinden haberi olmayan sığırdır.
  16 -4 ... f i k i r
 4. 4.
  Gözüme görünmesin..
  8 -2 ... bademli kurabiye
 5. 5.
  osmanlının yıkılışında baş rolleri ingilizler kimseyle paylaşmaz.

  ittihatçıları, jöntürkleri de kandıranlar onlardır. cenabı allaha hamdolsun ki, mustafa kemal paşa (atatürk) gibi bir devlet adamını bu milletin içinden çıkarttı. sultan vahidettin han da, paşaya görevi verirken ne derece isabetli olduğunu göstermiştir.
  5 -15 ... gazeloglu
 6. 6.
  osmanlı kendi kendini yıktı.
  13 -2 ... alum cantabile
 7. 7.
  Osmanlı padişahları hadi biz sıkıldık artık yıkaşım bu devleti Marmaris'e yerleşelim demediğine göre, saraydan vatan müdafaası için gönderilen Mustafa Kemal ani bir manevra ve anlaşmayla padişahı tanımayıp sarayı hain ilan etmiştir.

  Ayrıca pusulasız Bandırma vapuru da bir saçmalıktan vr insanları kandırmaktan ibarettir. Devlete ait gayet güzel bir vapurla sarayın emriyle ve ingilizlerin istanbul'daki kontrol subayı yüzbaşı bennet'in imzası ve onayıyla çıkmıştır. Amacı kontrol adı altında halkı örgütlemektir. Halka verdiği hutbelerde de padişah ve Halife'yi kurtarmak için savaşılmasını söylemiştir.

  Yoksa en hilafeti kaldırıcam, laiklik getiricem Kuran'ı yasaklayacağım gibi argümanları asla kullanmamıştır. Çünkü halk da zaten bunlar olmasın diye savaşmıştır.
  Ama tabi sonrasını nerden bilecekler di dimi. Şapka karşıtlığı Kuran ibadet vs gibi 1000 yıllık medeniyet ve inancı yüzünden idam edileceklerini...
  3 -16 ... gaiptengelenadam
 8. 8.
  osmanlı'nın son 100 yılını bilmeyendir.
  17 -3 ... ataturkcu 20
 9. 9.
  doğrudur. ütopik tarih anlayışınız buna imkan vermeyebilr çünkü anlatılan tarih bu yönde değil. osmanlı çökmeye başlayınca bütün kimlikler bir bir isyan edip bu beladan kurtulmaya başladı. nitekim balkanlarda olan isyanlar osmanlıcılığın sonu olduğu gibi arapların yaptıkları da islamcılğın sonu oldu ve bunu yapmalarının nedeni bizzat milliyetçilikti. türkiye yi kuran zihniyet de milliyetçiliktir yani osmanlının devamı olma, osmanlının padişahlığını sürdürme gibi bir amaç cumhuriyetin kurucu idaresinde yok. hatta osmanlıya karşı bildiğin direnme var. onun mirasını alıp devam ettirme değil baştan sonra yeniden devrim yapıp toplumu milli ve çağdaş değerlerle uyumlu hale getirme de var.

  eğer atatürk osmanlının devamı olsaydı yeni bir ülke kurup her şeyi yeniden ve osmanlıdan kopuk dizayn etmek yerine bizzat osmanlı için savaşır onu kurtarmak isterdi.

  ayrıca osmanlından bağımsızlığını alan son millet türklerdir.
  4 -4 ... allah yok din yalan
 10. 10.
  osmanlı 1. dünya savaşında yenilmiş ve yıkılmıştır.

  bunu bilmeyen insan cahillikte level atlamıştır.
  5 -1 ... tukeneceiz