1. 1.
  saf bir vatandaşımızdır bu kişi dedelerinin osmanlı olduğunu sanar bide bununla gurur duyar. halbuki osman oğulları orta asyadan gelen bir ailedir anadoluda güçlenmiş ve yıllaca türk ve diğer halkları yönetmiştir. osmanlı hanedenlığı sarayda kendi sefasını sürerken türk halkının ne durumda olduğu ortadadır, kaldıki zaten birçok osmanlı padişahı türk olmayan kadınlarla evlenmiştir ve halkının içine hiçbir zaman karışamamıştır. cumhuriyet zamanında da tüm osmanlılar sınır dışı edilmiştir yani şu an bu topraklar üzerinde herhangi bir osmanlı olması imkansızdır.
  12 -13 ... grovesam
 2. 2.
  osmanlı torunu değil oğuzların torunuyuz diyen türk.
  2 -1 ... satchafunkilus
 3. 3.
  olum osmanlı nedir neyden oluşur sorusunu yönelteceğim başlık. gereksiz ve saçma.
  2 -1 ... jurassic
 4. 4.
  saf degil tarih bilgisi olan vatandaştır.

  osmanlı diye bi ırk yoktur. bunu birazcık tarih bilgisi olanlar bilir. osmanlı bi imparatorlugun adıdır herkesin bildigi gibi. imparatorluklar birçok milleti bünyesinde barındırır. türkler de bu milletlerden biriydi.

  ataların osmanlı oldugunu varsaymak ahmaklık degil farkındalıktır. osmanlı padişahlarından pek çogu türktü bilindiği üzre. dolayısıyla ataların osmanlı oldugu su götürmez gerçeklerdendir.

  ayrıca bir padişahın türk olmayan bi kadınla evlenmesi onun türklügünden bi şey kaybetmesine sebep olmaz. türkiye cumhuriyeti başbakanı da türk olmayan bi kadınla evlidir unutulmamalı.
  10 -2 ... imla
 5. 5.
  Osmanlı tohumu olmayı reddenden herşeyin tohumu olan insanlar. ( ha bu türküm diyorsa, şayet başka etnik kökene sahipse zaten değildir saygı duyarım)
  2 -1 ... zalayeta
 6. 6.
  anadoluyu türk yapan osmanlıysa,yüzyıllardır burda yaşayan ve bu toprakları osmanlıyla türkleştiren de bizsek;her türlü doğrusunu yapan türktür.**
  2 -3 ... mes mes mes
 7. 7.
  (bkz: sanmak ya da sanmamak bütün mesele bu)
  1 ... mr baron
 8. 8.
  normal olan Türktür. Osmanlı ırk değil bir milletler topluluğudur. Yani kimse benim ırkım Osmanlı'dan geliyor demez. Çünkü Osmanlı içinde farklı etnik kökenler mevcuttur. Osmanlı'nın yönetici kısmı Türk'tür. Denilmiş ki; padişahlar yabancı uyruklu kadınlarla evlenmişler. Osmanlı padişahlarının nikah törenlerinden önce o kişiler Müslümanlaştırılır. 1789 öncesi zaten belirli bir milliyetçilik de hakim değildir. Müslüman olsun yeter mantığı işte. Keza saraya alınan cariyeler diyelim küçük yaşlardan itibaren alınır ve Türk yapılır. Heralde saf Türk aramıyoruz burda? Saf Türk olduğunu iddia edicek varsa eyvallah. Eğer arkadaşımız Hürrem Sultan örneğini vericekse oturulup konuşulur. Sarı Selim'in babası kimdir diye ama buna da adam akıllı cevap verebilicek insan yoktur. Zaman makinesi bir icad olsa ah ah.

  Cumhuriyet zamanında tüm Osmanlılar sınırdışı edilmemiştir. Osmanlı hanedanlığı ülkeden gönderilmiştir. Eğer bütün Osmanlı sınır dışı edilseydi, Anadolu boş ıssız bir arazi olurdu. Buralar eskiden hep dutluktu zaten. Osmanlı hanedanı halkın içine karışmamış! Günümüzde hükümet ne kadar halkın içindeyse Osmanlı hanedanı da o kadar içindedir. En basit örneği zaten tebdil-i kıyafettir.
  3 ... pncir
 9. 9.
  (bkz: dedeciğim saraylıymış)
  1 ... cesitli eleman
 10. 10.
  tarihinden haberdar olan , osmanlı torunu olduğunu bilen türktür. lakin asıl marifetin , osmanlı torunu olmak değil, cumhuriyet çocuğu olmak olduğunu da bilmesi gerekir.
  3 ... lefter bartu de souza