bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  bundan hareketle 'abdullah öcalan ın padişah soyundan geliyorum demesi' normaldir.
  1 -3 ... zapatista
 2. 2.
  (bkz: adam haklı beyler)
  aslında dahada kötüsü bunun günah olmadığını belirtmek için ulemalara emirle fetvalar verdirilirmiş. bide yaptıkları caniliği dinede uydurmaları. sizin toz kondurmadığınız halife dediğiniz adamlar tahtlarını sağlama alabilmek için dinin emir ve yasaklarını bile değiştirmekte bir sakınca görmüyolar.
  4 -2 ... steinner
 3. 3.
  "bi siz biliyonuz zaten amk, onca padişah, şeyhülislam, alim bilmiyordu" denesi tespit.
  lan kimse iddia etmiyor zaten bunlar adam öldürmedi diye, insandı onlar, herkes gibi, severler, kızarlar, sevişirler, içerlerdi.
  ama padişahtılar, koca devlet yönetiyorlardı, senin gibi iki tane sikik ki, bu "sikik" gerçek manasındadır, kendilerine bebek katili desin diye öldürmediler kardeşlerini.
  lise kitaplarından öğrendik biz tarihi, sen çok biliyorsun ya tarih bilminin en önemli özelliği olayları günümüz koşullarında değil yaşandığı şartlarda incelemesidir.
  hala ne kiriyorsun?
  3 -3 ... cunku essegin nickinden dolayi
 4. 4.
  (bkz: neyseki bluevelveymiş)
  1 ... ben hakimim masum bey
 5. 5.
  günahı sevabı bi yana, olası taht kavgalarını ve ayrılıkçı ikilikleri önleme pahasına yapılmış belki de onbinlerce osmanlı tebaasının ölümüyle sonuçlanacak iç karışıklıkları önlemek için yapılmış eylemdir.
  1 -1 ... mamothus
 6. 6.
  merkezi otoriteyi güçlendirmek için yapılmıştır, bu yolla taht kavgaları kısmen sona ermiştir ama büyümesini bekleyip koz paylaşacağı yerde bebeği öldüren ziyniyete denilecek laf yoktur, lakin kendi soyuna ve tarihine cani ve barbar diyen bir türk ermeni soykırımını kabul etmiştir.
  1 -1 ... bucocuklaragiderlenmisiniz
 7. 7.
  binlerce insanın ölmemesi için malesef ki yapılması zorunlu durumdur.o günün gerçekleri hakkında biraz,gerçekten biraz,ucundan accık bilgi sahibi olan,biraz da yorum yapabilme yeteneği olan bir insan bu zorunluluğu anlayacaktır.

  bluevelve,yaşlanıyorsun be ya.
  2 -1 ... nedenolmasin
 8. 8.
  8.sınıf kitaplarında tarihin tanımı-önemi ve özellikleri öğrenilirken okulu kıran 14 yaşındaki çocuğun söylemidir.

  olayın meydana geldiği devrin şartları ve değer yargıları iyi bilinmelidir.olayın geçtiği yer ile olayın meydana geldiği zaman dilimi o olayın sebep ve sonuçlarını belirlememizde gereklidir.
  (bkz: bir daha yapma tamamı olişim)
  1 -1 ... zikkiminkoku
 9. 9.
  ne yazık ki insanın kanını donduran bir gerçektir.
  3.murat ın 19 tane oğlu vardı.aralarından 3.mehmet padişah oldu.aynı gün bütün kardeşlerini boğdurttu ki aralarında
  bebeklerde vardı.bu başlığı doğruluyan bir gerçektir.zaten onlarca örnek vardır.ama padişahları kutsal ilan eden zihniyet bunları görmeyip adamlara tapıyorlar.madem kardeş katli vaciptir diye yasa koymuşsunuz 5 ten fazla çocuk yapmayın.padişahın 40 yaşında oğlu var ondan sonra padişah olacak.o gidiyor bir tane daha çocuk yapıyor.sonu malum.
  3 ... lord ali
 10. 10.
  taht kavgası için herşeyi yapmak caizdir diye yasa olursa olunur tabi. krallık sisteminde bunlar olur. çünkü krallık fesat düzendir.
  1 ... selia