1. 1.
  Maalesef Neo-Osmanlıcı kafa çökmüştür, çökerkende ülkeyi en az 50 sene çıkarmayacağı bir bataklığa sürüklemiştir.

  Gelinen noktada Türkiye daha fakir, Devletin temel kavramlarından olan Adaletin söndüğü,işsizliğin resmi rakamlar hile ile düşük gösterilse de zirveye çıktığı,Terör örgütlerinin sınırında devlet kurduğu ve buna karşın eli kolu bağlı olduğu için hiçbirşey yapamayan güçsüz, itibarsız bir ülke hâline bürünmüştür.

  Neo-Osmanlıcılar bir an önce açtıkları enkazın en azından hafifletilebilmesi için istifa edip görevi sorunları kısmen de olsa çözebilecek kişilere bırakmalıdır.
  2 -2 ... turk bilge tonyukuk
 2. 2.
  osmanlıyı mosmanlyı bilmem

  ama

  yakında sokaklarda elinde mızrak

  götünde yaprakla gezenlerin sayısı artacak

  gibi.
  9 ... lord of the pilihoz
 3. 3.
  osmanlı için türk lazım , kayı , oğuz
  lazım .....

  kürtle ,gürcüyle , arapla ancak hezimet
  olur ....
  4 -1 ... kurgankt66
 4. 4.
  Olacağiz dedik değil... Bizim soyumuz zaten osmanli.
  1 -3 ... icniyeb
 5. 5.
  O Sözün aslı "turan olalım dedik, viran olduk" dur. Enver paşaya aittir. Memleketi terk ederken Cemal yahut talat paşaya söylenmiş, sultan hamidi indiren ittihatçıların pişmanlık vesikasıdır. Aslında günümüze de ışık tutar mahiyettedir bir yönüyle. Zira osmanlıyı diriltmeye kalkan ama 2. Abdülhamidi beğenmeyen hayalperest akılsız ittihatçıların koca imparatorluğu nasıl parçaladıklarını ifade eder tek cümleyle. Kaldı ki bugün de kafalar hala değişmemiş hep aynı. Ucuz kahramanlıklarla Tüm dünyaya kafa tutup Cin olmadan adam çarpmaya kalkıyoruz. Nerede görülmüş viranelerin üzerine kâşâneler (saray) inşaa edildiği? 5.000 bin yıllık türk tarihinin hangi devrinde görülmüş yıkılan bir devletin tekrar dirildiği? Toz pembe hayallerle uçuyoruz. 100 yıldır savaş görmedik imparatorluk hayalleri kuruyoruz. Bedelini ödemeden o parsayı yedirmezler. Bırak Eldeki de gitmesin de..
  4 ... gazeloglu