1. 1.
  o zaman başka ekonomik aktivite vardı da osmanlı mı yapmadı ?
  6 -2 ... pilotmont
 2. 2.
  (bkz: soysuz)
  (bkz: tarihi yabancılardan öğrenmek)
  (bkz: boş işler müdürü)
  6 -4 ... klima muhendisi
 3. 3.
  2009 yılında ortaya çıkan gerçektir.

  tarih hakkında konuşurken olaylardan bahsetmek gerekir, kaynak göstermek gerekir falan filan işte.*
  6 -3 ... ifrit
 4. 4.
  imparatorlukların büyüklükten gelen güvence temini vasfının halklar tarafından özgürce kilise baskısı altında inlemeye yeğlendiği durumda oluşan gerçektir.

  Yağmacılık ve acımasızlık (islamcıların sevdiği tanımla zulüm) dünya üzerinde gittikçe azalmaktadır ve bireysel özgürlüğün dünya ortalamasının üstünde olduğu ve kendini eleştirme kapasitesi olan günümüz osmanlısı abd, tüm eksiklerine hatalarına rağmen bu yüzden dünyanın tozunu atmaktadır (şimdilik).
  -2 ... bachatamerengue
 5. 5.
  devir yağmacılar bu yağmadan ganimet elde edenlerin devri olduğu için çok normal olan gerçek. e osmanlı yağmalamasa gelip ingliz, fransız, rus yağmalayacak, ki onlarda yağmacıdır hem yağmacı hem de sömürgeci. osmanlı en azından sömürmemiş, sadece yağmalamış haracını almış. kısacası zamanın ruhuna göre davranılmıştır.
  3 ... kerameti kendinden menkul
 6. 6.
  (bkz: osmanlının osmanlarına maruz kalmak)
  1 ... ruznamce
 7. 7.
  osmanlı'nın torunları olarak biz de yağmacı olduğumuza göre, gayet doğal, son derece normal karşılanmalı. ben bundan gocunmam. az mı yağma yaptık biz de küçükken? yeri geldi misketlerimizi, yeri geldi futbolcu kartlarımızı, balkondan aşağıya "yağmaaaaaa" diye bağırarak fırlatmadık mı, mahallenin çocuklarını sevindirmedik mi?

  e osmanlı da yapmış işte, sevindirmiş çoluk çocuğu..
  2 ... nicolas cage
 8. 8.
  bugünün ab'sidir abd'sidir.yağmacıdır evet.
  3 -2 ... morientes
 9. 9.
  yağma görmemiş bünyeden çıkacak sözdür. elbette ganimet alınır, ancak önemli olan ne kadarının hizmet olarak geri döndüğüdür.

  (bkz: tarih)
  2 -1 ... darkranger
 10. 10.
  yağmacılık gerçek manasıyla kullanılırsa doğru olan, afetten mal kaçırma manasında kullanırsa yanış olan önermedir. yağma, yeni fethedilen bir bölge için gerek dini yönden, gerek kültürek yönden, gerek de evrensel yönden olağandır ilk ve ortaçağa göre. yeni çağda daha "hard" versiyonu "sömürge", yakın çağdaki versiyonu ise "özgürlük götürme"dir. bu son ikisini de osmanlı yapmamıştır.
  2 ... antiblack