1. 1.
  arap aşığı ve sünni mi ne artık mezhebine bir teslimiyet ve sapkınlıkla bağlı hiçbir değeri ve akademik yeterliliği olmayan sözde tarihçilerin görmezden geldiği , gerek iranlı gerekse de avrupalı tarihçiler tarafından eserlere naklettirilen gerçek. özellikle 1500 den sonra bir arap ağırlığı olmuş bu abartılan imparatorda ve türkler sistematik olarak katledilmiştir. hem türk hem de müslüman olunmazın en net cevabıdır.
  2 -3 ... cok balo gordum
 2. 2.
  Doğruluk payı olan önermedir bil hassa yavuz dönemi bu katliamların arttığı bir dönemdir.
  Bir azeri türkü olarak ve caferi olarak katılıyorum.
  3 ... carlos lehder
 3. 3.
  Bunu iddia eden cahil iran kaynaklarından isim versin bizde okuyalım yada bu cahile biz söyleyelim o okusun şah ismailin hükümdarlarla mektuplaşmasını sağlayan hasan rumlunun yazdıklarını okusun bu ve buna benzer türevler azerbaycanda tebrizde özbekistanda doğu anadoluda ırkta kim katliam yapmış alevilikten şiilige geçmeyen türkmenleri kimler ateşlerin içine atıp yakmış tarih kendi götünü kaynak göstererek yapılmaz tarih kaynak göstererek yapılır. kızılbaş haraketini incelemek için iki yıl iranda kalan binlerce kaynağı eseri okuyup son kızılbaş şah ısmail adlı kitabında bunları toplayan tufan gündüz hocanın bu kitabı okunmalı orasını burasını kaynak göstererek türk tarihin en büyük hanedanlarından olan osmanlıya leke sürmeye çalışan bu türk düşmanlarına fırsat verilmemeli.
  ... besiktas3358
 4. 4.
  basit bir perspektifden bakacak olursak eğer bu olaya katletmiş diyebiliriz ancak osmanlı devletinin etnik köken ya da dini bir inancı baz alarak bu tür hareketlerde bulunması düşüncesi çok yüzeysel bir kafa yapısı.topraklarında isyan etmiş bir gruba karşı 15. yyda tomalarlamı dağıtılması bekleniyordu? kaldı ki şah ismailin doğu anadoluda yaptığı propogandayı soviyetler 80lerde türkiye üzerinde yapmamıştır. bu olayın hala gün yüzünde tutulmaya çalışılması insanların yaralarını deşmekten başka bir işe yaramaz.
  ... sefer tasli katil
 5. 5.
  bir troll'ün kuyuya attığı taşı 40 akıllının çıkaramadığını göstermiştir. böyle birşey olsa azerbaycan türkleri osmanlı'dan nefret ederdi. fakat mezhepçileri hariç osmanlı'yı çok severler.
  -1 ... kayi