1. 1.
  ayan beyan ortada gerçek.

  lakin bizim beynindeki nöronları iflas etmiş olan andavallar rumdan, sırptan doğma hanedan üyelerine atam diyor, osmanlı osmanlı diye dört dönüyor.

  türk olmadıklarını geçtim anadolu'ya, türk diline ve kültürüne ne kattılar.

  arap kıçı yaladılar günümüzdeki yansımaları gibi, arapça kökenli bir dil oluşturdular.

  balkanlardaki ve ortadoğudaki azınlıklara her şeyi yaptılar türkleri mahvettiler.

  türk kültürünü bıraktılar, kadını ikkinci plana attılar ve anadoluyu hep ihmal ettiler.

  haklı gerçek.

  not: özellikle hürrem sonrası hanedandaki bozuk kan daha da beter hale geldi. hanedan rus hanedanı oldu.
  #17190871 :)
 2. 2.
  aslen yoğuslavya göçmenidir.
  #17190923 :)
 3. 3.
  (bkz: amerika diye bir ırkın olmayışı)
  ingilizler de aslında cermen kökenlidir.
  cermenler aslen oğuz boylarından kopmuş bir ırktır.

  so fucking what? der susarım.
  #17190933 :)
 4. 4.
  Türk muhalifliği yapmak için kafayı zorlayıp anüs bölgesinden uydurulmuş sözde gerçek.
  #17190970 :)
 5. 5.
  +Kenan abi var mı öyle bi şey abi ?

  - Yok oğlum, yok ! Topla, toplaaaa !
  #17190982 :)
 6. 6.
  aslında uzaylıların devletidir.

  uzaylıların osmanlı halkını uçan daireleriyle iki tur attırdıklarıda söylenir.
  #17190983 :)
 7. 7.
  osmanlı türktür oğuzdur, uludur kutdur, hanedanda yabancı kadınlar var diye türklükten yadsınamaz, zaten imparatorluk noktasına geldiyse ırkçı olamaz 77 millete hükümdar olan, çağ açıp çağ kapayan bir devlet ırkçı olamaz, arap kıçı yalamamışlardır hiç bir vakit osmanlıca arapça türkçe ve farsçadan mütevellit bir alfabedir, okunuşu ise türkçedir saray dili hep türkçedir saray divanlarında görüyoruz bunu,bizdevlet olarak latin alfabesi kullandığımız için ispanyol kıçı mı yalıyoruz, cehalet bir denizdir cahil ise çırpınır durur.
  #17190988 :)
 8. 8.
  sizin beynindeki nöronları iflas etmiş olan andavalların faşit olmamasından ileri gelir osmanlı osmanlı diye dört dönmeleri. sadece türk kanı taşımakla gurur duyan andavallardan değildir bunlar. bunlar islam a fevkalade hizmetler vermiş insanların nesli olmaktan gurur duyarlar.

  saf kan türk olan birini gösterin de ona atam diyelim o zaman.
  #17190995 :)
 9. 9.
  Sonuna kadar doğru gerçek.
  Osmanlı devleti için konuşma dili türkçe demek doğru lakin devletin resmi dili türkçe değil öte yandan sanat ve kültür alanında türkçe hiç kullanılmamış.

  Orta doğu kökenli divan edebiyatı ile türkçe öldürülmüş.

  Not: latin alfabesi kullanmak bile türkçemizin dolduruyoruz dili hayatın her alanında kullanıyoruz osmanlı gibi ihanet etmiyoruz.
  #17191085 :)
 10. 10.
  e günaydın denilesi gerçek.
  #17191589 :)
 11. 11.
  bu gerçeğe varmak zordur. zira şuna benzer. atatürk selanikli. e selanik bugün yunanistanın. e atatürk yunan'dı o zaman. adama derler, ulan öküz o vakit selanik osmanlı'nındı. atatürk osmanlı topraklarında doğdu. atatürk osmanlı torunu olarak doğdu.
  (bkz: laf olsun torba dolsun)
  (bkz: laf olsun beri gelsin)
  #17191616 :)
 12. 12.
  normal şartlar altında kürtçülük yapan barzoların konu osmanlıya gelince atsızcı seviyesinde kafatası ırkçılığı yaptığını gösteren bilmem kaçıncı örnektir.
  nasıl olsa yiyen geri zekalı türkçü! çok.

  anası kayı boyundan değil diye yıldırım beyazıt türk değilmiş meğersem.

  1. bu ülkede türk diyebileceğimiz balıkesirlilerin, aydınlıların, edirnelilerin, izmirlilerin, bursalıların, karadenizlilerin, antalyalıların... çoğunda mutlaka rum, kafkasyalı, arnavut ya da slav kanı vardır. bu o insanların türk olma durumunu ortadan kaldırmaz.

  2. avrupada pek çok kral komşu miletlerden ithaldir; avrupa krallarının en az yarısı avusturyalı habsburgların soyudur, ingiliz kralları 1600'lerde iskoç 1800'lerde ise almanyadan ithaldi, rus çarlığını kuran adamlar almandı, iskandinav kral soylarının yarısı fransızdır, yunan kralı danimarkalı otto idi... ve bunların alayı birbirleriyle resmi evlilikler kurup akrabalık oluşturmaktaydı.
  sırf karısını anadilini/dinini/kültürünü unutmuş bir cariyeden seçti diye osmanlı hanedanını türklükten saymamak orospu çocukluğudur.

  3. türk ulusunda soy babadan kabul edilir. bu yüzden padişah analarının adı bile kaydedilmez, önemsenmez. bu yüzden bazı padişahların anaları bilinmez.

  4. şu 21. yy'da; 20. yy başları kafa tası milliyetçiliği ile 16. yy'ı yorumlamaya hatta yargılamaya kalkmak orospu çocukluğudur.

  5. benim hatun boşnak yani slav. doğacak çocuğum türk saymayın o zaman. hatta beni de saymayın. sizin savunduğunuz ırka mensup olmak onur taşıyan her insan için bir hakarettir.

  bu tarih bilmez beyinsizlere göre en türkçü devlet göktürklermiş.
  ömrünün tamamını oğuzları katlederek geçiren, orhun abidelerinin üçte birine oğuzlara karşı yaptıkları şanlı seferleri kazıyan, oğuzları balkay gölünün çevresindeki memleketlerinde barındırmayıp hazar kıyılarına süren, sonunda oğuzlar tarafından yıkılan göktürkler.
  #17191635 :)
 13. 13.
  --spoiler--
  latin alfabesi kullanmak bile türkçemizin dolduruyoruz dili hayatın her alanında kullanıyoruz osmanlı gibi ihanet etmiyoruz.

  --spoiler--

  şarhoş narasıdır.
  dili hayatın her alanında kullanıyoruz; dükkan ismi türkçe olan kaç tane dükkan var senin yaşadığın şehirde.
  #17191672 :)
 14. 14.
  Tarih bilgisi olmayan mahlukatın açtığı başlıktır. ulan geri zekalı ne biliyorsun da bu başlığı açıyorsun o bir imparatorluk zaten kurucuları Türk ama tamamı Türk olamaz dünyanın yüzde 70 i Türk olamayacağına göre buda gerçekleşemez mal herif ohh bende yazdım rahatladım...
  #17191772 :)
 15. 15.
  Tarih bilgisi olmayan mahlukatın açtığı başlıktır. ulan geri zekalı ne biliyorsun da bu başlığı açıyorsun o bir imparatorluk zaten kurucuları Türk ama tamamı Türk olamaz dünyanın yüzde 70 i Türk olamayacağına göre buda gerçekleşemez mal herif ohh bende yazdım rahatladım.
  #17191774 :)
 16. 16.
  Tıbben ölmüş bu. Bitkisel hayatında rus hanedanlığı olan osmanlı imparatorluğunda neden padişahlar süleyman, yavuz, fatih, mehmed gibi isimler onu da açıklasınlar. Ayrıca Osmanlı devletinin en çok savaştığı devletlerin başında rusya gelir. Sen şimdi uygur türklerini aslında yakuza savaşçısı dersin. Böyle başlık açan kafa taşıyorum diye geziyor işte. Ben şu an rus karı alsam çocuğum türk olmuyo mu yani ?

  (bkz: kafan çok güzel olmuş güle güle kullan)
  #17191816 :)
 17. 17.
  Güneyden arapları al, kuzeyden kızları al, ırkı melez yap ideolojisi osmanlı padişahlarında genetik birşeydir. sen müslümanlık tasla, sonra karın olduğu halde haremde çıtır kızları çatır çutur becer. sen müslümanlık tasla, hergün içkini tütününü iç. Buna çoklu kişilik bozukluğu deniliyor heral. yoksa obsesif kompülsif miydi?

  kabullenemeyenlerin eksileri itinayla alınır.
  #17191855 :)
 18. 18.
  bazı andaval döl israflarını köpek gibi havlatan gerçek. adam olun bu bir.

  2. larin alfabesine takan esrarkeş kılıklı beyninle düşünmediğin aşikar bak sonuçta klasik türk abc'si kullanmıyoruz laitn alfabesi olabilir lakin türkçeye uyan bir alfabe bu arap alfabesi türkçeye çok aykırı bir yapıdaydı hiç değilse latin alfabesi türkçeyi kemirmeyen onu sindirmeyen bir oluşum.

  ayrıca osmanlı her alanda arapça ve farsçayı önde tuttu. türkçe yetim ve öksüz kaldı. öte yandan birçok tarihçi kaynak göstererek 2. selim'in süleymandan olmadığını belirtiyor.

  soy zaten karışık rumdan, sırptan doğan adamlar hanedanın başındayken bir de babası türk olmayan bir rus dölüne atam diyorsunuz beyninizi de alın cidden gidin şurada.

  bu osmanlı hanedanı imparatorluk dahi olsa türk'ün hakkını koruyabilirdi. roma'da imparatorluktu ve her daim roma'nın hakkını esnek davranarak korudu.

  öte yandan osmanlı politikasında ezilen, en çok vergi alınan halk da türk halkıydı ki en az hizmeti ve parayı alan da.

  not: bana dedenizden dinlediğiniz zırvalarla gelmeyin yaşınız kadar tarih kitabı okumuş bir adam var burada. ayrıca bu cahil kitleye dünya tarihi adlı kitabı önerebilirim yazarı da j. m roberts.
  #17193100 :)
 19. 19.
  kuruluşunda; "insanı yaşat ki devlet yaşasın" derinliğinde bilge insan fikirlerinin şiar edinildiği bir devlettir. yavuz sultan selim'in alevi-bektaşi kıyımına ve bedevi kültürü'nü anadolu'ya taşıyarak türk islam sentezi ile yeni bir kültür oluşturma gayretlerinin başladığı döneme kadar da aynı minvalde devam etmiştir.

  kayı boyu'ndan bir türkmen aşireti, selçuklu'nun bir uç beyliğidir osmanlı'nın kökeni ve eğer önemli olan zihinleri değil de onu çevreleyen kafatasları ise; türktürler.
  #17193391 :)
 20. 20.
  ayan beyan ortada olan gerçek.

  osmanlı hanedanı türküm demedi müslümanım dedi. milli değerler ön plana çıkmadı yoksa türk sanatı, türk dili bu kadar ayağa düşer miydi?

  türkler yönetim kanadından tahta ortak aile olmaması için uzak tuttu denir. yalan!
  #17835274 :)
 21. 21.
  gerçek olsa bile önemsiz olan.

  çünkü osmanlı bir islam devletiydi ve böyle bir tanıma ihtiyacı yoktu.
  #18880006 :)
 22. 22.
  sonuna kadar katıldığım önermedir.

  şerefli türk adetlerini bırakıp arap ve fars kültürünü el üstünde tutup türklüğü ikinci plana atmış bir imparatorluktur osmanlı. gazi paşaya sonsuz minnet yeniden dirilişi sağlamasa bugün türk ün adından anadoluda bahsedilmeyecekti bile.
  #18880040 :)
 23. 23.
  dangalak gerçeğidir. bir kere devlet değil imparatorluktur. ikincisi üzerine oturduğu topraklar da el değmemiş bakir amerika kıtası toprakları değildir.
  #18880078 :)
 24. 24.
  ilginçtir. nasıl fark ettiniz amk? biz de aynı sanıyorduk. namık kemal'den sizlere selamlar getirdim. muhteşem tespit?!
  #18880098 :)
 25. 25.
  93 harbinde rusların ruslarla savaştığını ispatlayan gerçek.
  biz türkler yenilmedik yani bu savaşta. ruslar yenildi. zaten başka bir ihtimal düşünülemezdi. rusları da tebrik etmek gerek. savaş sonunda imzalanan Ayastefanos antlaşmasını da ruslar hazırlamış, ruslar imzalamıştır. bir de türk kızları gitsin rus kızları gelsin vardır ama onun konumuzla alakası yok.

  (bkz: ne diyorum lan ben)

  http://tr.wikipedia.org/wiki/93_Harbi
  #18880179 :)